Eesti uudised

FOTOD | Nagu vilistlaste kokkutulek: valitsus pidas väljasõiduistungi Tartu ülikoolis (11)

Asso Ladva, 5. detsember 2019 15:12
ÜLIKOOLIST IKKA TEADMISI: Lisaks meenemündile kinkis Tartu ülikooli rektor Toomas Asser (vasakul) peaminister Jüri Ratasele ülikooli ajaloost pajatavaid raamatuid,Foto: Aldo Luud
„Tartu ülikoolil on lisaks keele, kultuuri ja teadmiste hoidmisele kohustus teenida riiki. Mitmel alal, näiteks tervishoius, on ülikool ainus institutsioon, mis omab valdkonnaülest suurt vaadet,“ ütleb Tartu ülikooli rektor professor Toomas Asser neljapäeval ülikooli nõukogu saalis valitsuse väljasõiduistungit avades.

„Väga hea on siin vanas peahoones olla,“ tunnistab peaminister Jüri Ratas, kes lisaks tehnikaülikoolile on teise kõrghariduse omandanud Tartu ülikoolis. "Ma usun, et see on esimest korda, mil valitsus peab oma istungi Tartu ülikoolis."

Ei osanud seda fakti kinnitada ka rektor, kuid juuresolev pilt aastast 2010 tõestab, et valitsus on vähemalt ühe korra varem Tartu ülikooli istungit pidanud.

PEAAEGU 10 AASTAT TAGASI: Jaanuaris 2010 pidas valitsus istungi Tartu ülikoolis, kohal oli isegi presdient Toomas Hendrik Ilves.Foto: ALDO LUUD

Hakatuseks kingib rektor kõikidele valitsuse liikmetele emakeelse ülikooli sajandat aastapäeva tähistava 2eurose mündi, mille riigisekretär Taimar Peterkop tunnistab ministritele igati seaduslikuks kingituseks, mitte meeleheaks.

Valitsuse praegu ametisolevast 14 ministrist on Tartu ülikooli diplom taskus tervenisti üheksal. Tartus asuvas Eesti maaülikoolis on kõrghariduse omandanud Taavi Aas ja Rene Kokk, Tallinna ülikooli esindab Riina Solman, tehnikaülikooli esindab Raivo Aeg ning Mailis Reps on kõrghariduse omandanud valdavalt välismaa kõrgkoolides.

TEENE STRATOSFÄÄRILE: Valitsus saabus istungile Tartusse autobussiga.Foto: Aldo Luud

Autobussiga saabunud valitsus jõudis Tartusse pea täies koosseisus, puudu on vaid Taavi Aas, Urmas Reinsalu ja Jüri Luik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee