Seisukoht

Prokurör Ruti Kilg ja kohtunik Annemarie Gerassimov toetasid riigireeturi vabastamist

Seisukoht | Riigireetur jõuluks koju (53)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 5. detsember 2019 18:19
Riigireetmises süüdi mõistetud Herman Simmi ennetähtaegselt vangist vabastamise otsus näitab, et kui oled järjekindel ja taotled pärast äraütlevat otsust uuesti vabakslaskmist, siis võib lõpuks ka õnneks minna. Seekord läkski ja otsuse jõustumisel jalutab kangelane vanglaväravast välja ning võibki minna Kohtla- Järve riigigümnaasiumisse õpilastele tunde andma, nagu sealne skandaalne koolijuht on  meedias mõtteid mõlgutanud.

Kui veel mullu olid nii kohus kui prokuratuur üheskoos riigireeturi vabastamise vastu, siis mis on vahepeal juhtunud, et esmalt prokuratuur ja seejärel ka kohus tegid täispöörde ja toetavad nüüd mõlemad Simmi vabastamist? Vähetõenäoline, et aastaga on kapitaalselt muutunud Simmi põhimõtted või käitumine. Kas taandub asi sel juhul puhtalt otsustavate isikute tasandile, sest eelmise aastaga võrreldes on vahetunud nii prokurör kui kohtunik. Kui mullu vastavalt Marek Vahing ja Erkki Hirsnik ei toetanud vabastamist, siis tänavu Ruti Kilg ja Annemarie Gerassimov olid ühtäkki selle poolt.

Simmil võis olla ju ka õigustatud ootus vabanemiseks, sest ta kolleeg Dressen vahetati ammu Venemaale vabadusse välja. Kuid Simmi vabanemisega tekib ka teistel riigireetureil üha õigustatum ootus väljapääsemiseks ja peagi siis ei või hakata tahtma ka Metsavas välja pääseda, sest Simm ju sai.     

Samal teemal

05.11.2019
RIIGIREETUR SAAB VABAKS: Herman Simm lastakse ennetähtaegselt vanglast välja
29.10.2019
Küsimus | Kas Herman Simm hakkab peale vanglast vabanemist nautima endise politseijuhi kõrget eripensionit?
07.10.2019
Küsimus | Miks lubas Isamaa justiitsminister vanglal toetada riigireeturi vabastamist?
05.10.2019
Prokuratuur riigireeturi ennetähtaegsest vabastamisest: Herman Simm on juba piisavalt istunud