Raivo AegFoto: Aldo Luud
Eesti uudised
4. detsember 2019, 22:36

Raivo Aeg: ma ei mõista, mis on ajendanud Martin Helmet nii tugevalt Sõnajalgu kaitsma (79)

Justiitsminister Raivo Aeg ütles, et temale on seletamatu, miks rahandusminister Martin Helme Aidu tuulepargi probleemiga seoses ettevõtjaid Oleg ja Andres Sõnajalga nii tugevalt kaitseb, vahendab ERRi uudisteportaal

Rahandusminister Martin Helme heidab Aidu tuulikupargiga seotud probleemis ette seda, et riigiametnikud on ettevõtjate vastu kiuslikud, ent justiitsminister Raivo Aeg ütles "Aktuaalses kaameras", et EKRE poliitiku sõnade peale ei tasu ülemäära erutada. 

Aegi jaoks oli mõistmatu, miks asusMartin Helme Sõnajalgade ettevõtmist nii tugevalt kaitsma, sest konkreetset situatsiooni suudavad adekvaatselt hinnata spetsialistid kaitseväest ja kaitseministeeriumist, kuna nemad saavad öelda, kas tuulikud segavad Eesti radareid ja kas need segavad raadioluuret. 

"Sellele lihtsalt kõrvalt emotsioonide põhjalt hakata hinnanguid andma ei ole minu meelest kohane," rääkis Aeg.

Postimehe neljapäevane lugu kajastab Martin Helme käitumist Aidu tuuleparki arendavate vendade Sõnajalgadega suhtlemisel. Muuhulgas saab kommentaariks sõna ka rahandusminister, kes väidab, et temal pole teavet, nagu Aidu pargi tuulikud takistaks Kellavere radari tööd, sest kaitseministeeriumi sõnul olevat see riigisaladus. „Üks riigisaladus, mida mina olen kuulnud, on see, et Kellavere radar lihtsalt ei tööta,“ sõnas Martin Helme.