SUUR KASSA: Narkopolitseinikud leidsid Sabroso Pizzast 7000 eurot sularaha ja 26 pakki uimasteid.Foto: Erki Parnaku
Risto Berendson, Margus Järv 4. detsember 2019 19:55
Tallinna loomaaia naabruses, Kadaka teel tegutsev Sabroso Pizza reklaamib end ambitsioonikalt – Sinu Vennas Maitsvate Roogade Küsimustes! Abielupaar Vadim ja Jaana Jevonenile kuuluva pitsakioski naabrid on muu hulgas mudilaste mängutuba Funlandia ja rehvifirma Rehvid.com. Kuid sel kioskil on kriminaalne saladuski.

Selgub, et pitsade kõrval kaubeldi seal ka uimastitega. Eelmise kuu alguses, 6. novembril astus sinna sisse kamp mehi. Need ei olnud näljased pitsasõbrad, vaid karmi olekuga narkopolitseinikud, kellel oli näpus läbiotsimisorder.

Firmajuht Vadim Jevonenile (28) oli see viimase aastaga juba teine kord narkopolitsei küüsi jääda. Ning mõlemal korral oli selleks põhjust küllaga. Sabroso Pizzast lahkusid uurijad novembri alguses lõpuks umbes 7000 euro sularaha ja 26 paki marihuuanaga.

Pitsaärimees Jevoneni kodunt, linnulennult umbes kilomeetri kaugusele jäävast Marja kaupluse tagusest korterist leiti samuti uimastimüügile viitavaid esemeid. Selgus, et Jevonen oli marihuaanat müünud Telegrami kaudu ja kasutanud kauba üleandmiseks talle kuuluvat pitsaäri. Klient tuli justkui pitsa järele, kuid lahkus koos marihuaanaga.

KAS PANEME ROHELIST JUURDE? Teadlikumad kunded said pitsat tellida koos marihuaanaga. Foto: Stanislav Moshkov

Jevoneni väitel ei kuulu pitsakioskist ega tema kodunt leitud asjad siiski talle. Seepärast soovib ta eeluurimise ajaks vabaneda vahi alt ja seda elektroonilise võru vastu. Kohus keeldus vabastamisest. Jevoneni olukord on kehv – veel suve alguses oli ta lubanud uimastitest hoiduda nii kaugele kui üldse võimalik.

Nimelt sõlmis ta 14. mail Harju maakohtus kokkuleppe, kus lubas, et ei oma järgmise viie aasta jooksul uimasteid ega suhtle ka nendega seotud inimestega. Seda kõike selleks, et kohus ei määraks talle kuueaastast reaalset vangistust ja piirduks vaid aastaga. Selle aja oli varem kriminaalkorras karistamata Jevonen jõudnud juba eeluurimisvanglas ära kanda. Ülejäänud viis aastat mõistetigi talle tingimisi.

Teenis uimastiäriga

Nimelt oli politsei tabanud Jevoneni 2018. aasta juuni alguses seoses uimastiäriga. Uurijaile hakkas silma, et ehkki ta oli viimasel viiel aastal teeninud ametlikult keskmiselt 415 eurot kuus, oli tal tekkinud umbes 100 000 euro suurune isiklik vara. Politsei hindas selle lõpuks kõik uimastiäriga teenituks.

Jevonen saadi õhtusel ajal kätte tema sõiduautost BMW X5, kust leiti ligi 60 grammi marihuaanat, 16 grammi kokaiini ja sadakond rohelist, Heinekeni kirjadega MDMA tabletti. Tema kodunt leiti uimastite kaalumiseks ja pakendamiseks kasutatavaid esemeid. Noorel mehel tuli asuda arestimajas aega veetma.

Selgus, et ta oli vähemalt 2017. aasta sügisest saadik müünud marihuaanat ja muid uimasteid. Politseil oli tunnistaja, kes kinnitas, et ostis Jevoneni käest uimasteid. Alguses korra või paar nädalas, hiljem iga päev. Uurimistoimingute käigus saadi Jevonenilt kätte 70 490 eurot sularaha ja 11 241 eurot, mille ta oli kogunud pangakontole. Ära võeti ka umbes 8000eurose turuväärtusega BMW ja kolm nutitelefoni.

Vanglat vältida soovinud Jevonen lubas kinni umbes 3500 eurot menetluskulusid ja hakata edaspidi üdini korralikuks. Seda uskuma jäänud kohus mõistiski talle mais aastase vangistuse, mis loeti eeluurimisel vahi all oldud ajaga ärakantuks.