Poliitika

VIDEO | Mart Helme: see on ametnikkonna mäss valitud poliitikute vastu (64)

Ohtuleht.ee, 4. detsember 2019 11:55
Foto: Kaader videost
Riigikogu infotunnis vastavad kolmapäeval parlamendiliikmete küsimustele siseminister Mart Helme peaministri ülesannetes, justiitsminister Raivo Aeg ja rahvastikuminister Riina Solman. 

Kaja Kallas päris Mart Helmelt, milline on tema nägemus õigusriigist. 

Samal teemal

"Uusfeodaalses ühiskonnas on kujunenud meil õigusriigist väga väärastunud ettekujutus ja seda väärastunud ettekujutust rakendatakse veel eriti väärastunud moel," vastas Mart Helme. 

Siseministri sõnul tähendab  tema öeldu seda, et kui mõne ameti juhile ei meeldi, et minister tunneb tema valdkonna vastu huvi, siis tema jookseb riigisekretäri juurde ja kaebab ministri peale, mille peale prokuratuur varmalt algatab kohe mingit sorti tegevuse, millega antakse võimalus selle ministri, aga võib-olla ka tema lähedaste järele jälitustegevust alustada.

"Meie väga selge ettekujutuse kohaselt rahvalt mandaadi saanud ministrid, kes on valitsuse liikmed, peavad saama kontrollida, suunata, suhelda oma allasutustega ja peavad tagama, et allasutused töötaksid ausalt, läbipaistvalt ja mitte kedagi hävitavalt," rõhutas Helme.

Kallas päris täpsustavas küsimuses üle, kuidas peab käituma ametnik olukorras, kus ta on saanud teada seadusvastasest tegevusest, mida minister harrastab?

"Igatahes mitte jooksma pabereid ajakirjandusse lehvitama, mitte jooksma otsitud ettekäänetega riigisekretäri juurde ja paluma, et algatatakse mingisugused kriminaalasjad, mis, nagu praktika näitab, ei jookse mitte kusagile mujale kui liiva, jooksevad liiva," vastas Helme. 

See ei ole õigusriik, see on omavoliriik, see on nõiajahiriik, see on ideoloogilise diktatuuri riik ja see on ametnikkonna mäss valitud poliitikute vastu, lisas Helme. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee