Eesti uudised

Monica Rand küsib politseilt ähvarduse uurimise lõpetamismäärust (27)

Siim Randla, 4. detsember 2019 05:24
Monica RandFoto: Mari Luud
Tartu abilinnapea Monica Rand esitas politseile taotluse tema ähvardamise kriminaalasja uurimise lõpetamise põhistatud määruse saamiseks.

Monica Rand sai 7. novembril ähvardava telefonikõne, mille taga oli abilinnapeaga samasse erakonda kuuluv eakas naine. Politsei on Lõuna ringkonnaprokuratuuri loal lõpetanud kriminaalmenetluse, milles selgitati ähvarduse asjaolusid. „Kuigi abilinnapea käitus hirmu tekitanud ähvarduse tõttu politseisse pöördudes õigesti, ei olnud pärast asjaolude kontrollimist alust arvata, et ähvardus võidakse täide viia. Seega ei pandud toime kuritegu,“ on teatanud  Delfile ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius. Prokurör Tatjana Tamme sõnul helistas 80aastane naine abilinnapeale, et avaldada Ranna käitumise suhtes rahulolematust.

Rand on kriminaalasja lõpetamise määruse kätte saanud. „Kuid ma soovin põhistatud määrust ja sellega läheb aega,“ ütles ta. 

Mõni aeg tagasi sai tapmisähvarduse Reformierakonna esimees Kaja Kallas.Kallasele tapmisähvarduse teinud mehed on tuvastatud, ähvardamiseks kasutati Facebooki varikontot. „Kuna need mehed ei viibi praegustel andmetel Eestis ning puudub alus arvata, et ähvardus reaalselt täide viidaks, otsustasime kriminaalmenetlust mitte alustada. Sellest hoolimata soovime nende inimestega vestelda, et sõnumi motiivid selgeks teha,“ on öelnud Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit Õhtulehele.

Samal teemal

15.11.2019
Monica Randa ähvardas üle 80aastane vanaproua
08.11.2019
Tartu rahu Keskerakonna moodi: Jüri Ratas veenis Monica Ranna abilinnapea kohalt lahkuma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee