Eesti uudised

Esimeste annetamistalgutega koguti heategevuseks üle 72 000 euro (5)

Toimetas Hindrek Pärg, 3. detsember 2019, 20:18
Annetamispäeval täitusid annetuskastid suurte summadega. Foto: Julia Bogacheva
Teisipäeval toimusid Eesti esimesed annetamistalgud, mille raames toimus üle Eesti 111 kampaaniat ja üritust. Õhtul kella seitsmeks oli talgutel osalenud vabaühendustele annetatud rohkem kui 72 000 eurot, mis sisaldab suurpanga poolt “Ma armastan aidata” keskkonnas kahekordistatud annetusi.

“Esimeste talgute kohta märkimisväärne rahasumma on rõõmustav, kuid lisaväärtuse annavad päevale talgujuhtide jagatud positiivsed emotsioonid," sõnas talgute korraldaja Helen Talalaev pressiteate vahendusel.

Samal teemal

"Paljud tõid välja uute annetajate leidmist ning rõõmsaid taaskohtumisi poolehoidjatega. Mitmel puhul leidsid vabaühendused esmakordse annetuste küsimisega kindlust, et nende eesmärk kõnetab inimesi, kes tahavad ka oma toetusega õla alla panna. Edukad olid eelkõige need talgukorraldajad, kes toetajatega avatult ja aktiivselt suhtlesid,” kommenteeris ta. 

Korraldajate sõnul näitasid annetamistalgud, kui palju võimalusi leidub heategevuseks. Annetuste kogumiseks toimus talgupäeval oksjoneid, laatu, kontserte, sotsiaalmeedia- ja tänavakampaaniaid. See andis igale inimesele võimaluse leida endale sobiv algatus, annetuse summa ja annetamise viis.

Paljud kampaaniad jätkuvad pärast talgupäeva ning mitmed üritused toimuvad lähinädalatel. Põhjalikuma kokkuvõtte kogutud annetustest teevad talgukorraldajad pärast viimaseid ettevõtmisi. 

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös presidendi kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee