Krimi

Mati Alaveri kohtutoimik jääb avalikkusele suletuks (32)

Toimetas Hindrek Pärg, 3. detsember 2019 17:16
Mati Alaver kohtusFoto: Tiit Tamme
Harju maakohus ei anna ajakirjanikele võimalust tutvuda dopingu tarvitamisele kallutamises süüdi mõistetud suusatreener Mati Alaveri kriminaalasja toimikuga, põhjendusega, et seal on tunnistajate delikaatseid terviseandmed ja Austrias on uurimine pooleli, vahendas ERR-i uudisteportaal

"Kohus otsis pikalt võimalusi, et tutvustada ajakirjanikele Alaveri kriminaalasja toimikut, mille kohtulik menetlus oli kinnine, kuid sellist võimalust seadusega vastuollu minemata siiski ei leitud," vastas kohus kolmapäeval ERR-i taotlusele.

Maakohtu pressiesindaja Viivika Siplane ütles, et kaitsja esitas taotluse avaldada kohtulahendi avalikustamisel ja selle jõustumisel ainult kohtuotsuse sissejuhatuse ja resolutiivosa. 

Kohus, olles toimikuga tutvunud, pidas taotlust põhjendatuks ja otsustas taotluse rahuldada, sest Siplase sõnul kohustab kriminaalmenetluse seadus kohutul mitte avaldama kohtulahendi põhiosa, kui see sisaldab delikaatseid isikuandmeid või isikuandmeid, mille suhtes kehtib seadusega ettenähtud muu juurdepääsupiirang.

"Siinkohal peab kohus silmas eelkõige tunnistajate (mitte niivõrd süüdistatava) detailselt välja toodud delikaatseid terviseandmeid," põhjendas Harju maakohus oma otsust.

Lisaks eeltoodule on Siplase sõnul oluline arvestada ka asjaoluga, et selle kriminaalasja puhul on tegemist kriminaalmenetlusega, mis omab otsest puutumust Austrias toimuva kriminaalmenetluse ja selle raames kogutud tõenditega.

Samal teemal

02.11.2019
Deivil Tserp | Milline on Eesti sport aastal 2030? Alaveri hingesugulased istuvad vanglas ja koondistega liituvad väliseestlased!
30.10.2019
NOVEMBER PILDIS | Alaver nühkis kohtupinki, valitsuses vahetati ministreid nagu sokke
29.10.2019
DOPINGUSKANDAAL | Rahvusvaheline suusaliit süüdistab dopingureeglite rikkumises ka Andrus Veerpalu
25.10.2019
Eestlastega samal ajal dopinguga vahele jäänud suusataja: „Varem olin ma teiste inimeste jaoks meeldiv noormees.“