Maailm

Donald Trump: Macroni arvamus NATO ajusurmast oli väga vastik väide (16)

Toimetas Aare Kartau, 3. detsember 2019 12:15
USA president Donald Trump Londonis.Foto: AP/Scanpix
Eelmisel kuul väitis Prantsusmaa president Emmanuel Macron, et me kogeme hetkel NATO ajusurma. Londonis NATO tippkohtumisel osalev USA president Donald Trump pidas Macroni väljaütlemist „väga vastikuks väiteks“.

„Sa ei saa käia ringi ja avaldada selliseid väiteid NATO kohta. See on väga lugupidamatu,“ sõnas Trump enne tippkohtumist, lisades, et Macroni väide oli väga vastik. USA presidendi sõnul võib ees oodata Prantsusmaa lahkumine NATOst, ent ei selgitanud miks ta nii arvas. Samuti rääkis Trump raskustest, mis tema arvates Prantsusmaad rõhuvad, tuues välja väga kõrge töötusemäära. „Prantsusmaal ei lähe majanduslikult üldse hästi,“ sõnas Trump.

USA president kohtub peagi eraldi kõnelustel Saksa ja Prantsuse juhtidega. Trump on ka varem Euroopa riike kritiseerinud, et nad NATOsse piisavalt ei panusta.

Sarnaselt Trumpile, ent palju solvavamalt käitus Türgi president Recep Tayyip Erdoğan, kes kuulutas eelmisel reedel, et hoopis Macron on „ajusurnud“. Türklane süüdistas prantslast „haiges ja pinnapealses arusaamises“ terrorismi.

Samal teemal

03.12.2019
Peasekretär Stoltenberg: NATO vastab igale Poola või Baltikumi vastu korraldatud rünnakule
28.11.2019
Kaitseteadur: NATO tippkohtumisel peljatakse Trumpi väljaütlemisi
20.11.2019
USA suursaadik NATOs kritiseeris Macroni sõnavõttu ja hoiatas, et üksinda Euroopa Liit julgeolekut ei taga
07.11.2019
Macron: minu meelest kogeme hetkel NATO ajusurma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee