Maailm

Peasekretär Stoltenberg: NATO vastab igale Poola või Baltikumi vastu korraldatud rünnakule (41)

Toimetas Aare Kartau, 3. detsember 2019 11:45
NATO peasekretär Jens Stoltenberg kinnitab, et Balti riike rünnaku puhul hätta ei jäeta.Foto: Reuters/Scanpix
NATO peasekretär Jens Stoltenberg kinnitas, et sõjaline liit vastab igale rünnakule, mis ohustab Poolat või Balti riike – vaatamata Türgi president Recep Tayyip Erdoğani väljaütlemistele, milles keeldus ta NATO Poola ja Baltimaade kaitseplaani toetamast, kirjutab Reuters.

Läbi NATO vägede Poolas ja Balti riikides, saadame Venemaale väga tugeva signaali: kui toimub rünnak Poolale või Baltimaadele, vastab sellele kogu liit,“ sõnas peasekretär Stoltenberg enne NATO tippkohtumist, lisades, et neil pole küll nimekirja vaenlastest, ent vastusammudes ei maksa kahelda.

Samal teemal

USA on käinud Türgile peale, et nad annaksid oma toetuse NATO kaitseplaanile, mis hõlmab Baltikumi ja Poolat. Türgi on senini keeldunud, väites, et NATO peab Ankarat seoses Süüria kurdidega poliitiliselt rohkem toetama. Stoltenbergi sõnul ei seisa ta vastu tugevamale kaitsehoiakule Euroopa Liidus, ent NATO asendamine pole mehe arvates loogiline.

Samuti Londonis toimuval NATO tippkohtumisel osalev Erdoğan helistas esmaspäeval Poola president Andrzej Dudale ning nõustunud tema ja Balti riikide juhtidega Londonis kohtuma, et probleemi arutada. „Meelsasti võime me kokku saada ning neid probleeme seal arutada, ent kui meie sõbrad NATOs ei tunnista terroriorganisatsioone, keda meie terroriorganisatsioonideks peame, oleme me vastu igale sammule, mida seal otsustatakse,“ sõnas Türgi riigipea. Siinkohal peab ta silmas YPGd, kurdi rahva omakaitsevägesid.

Türgi julgeolekuallikas teatas eile, et Türgi ei ürita NATO-lt midagi kaitseplaanidest keeldumisega välja pressida, ent tuletas meelde, et neil on liidus täielik vetoõigus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee