Illar LemettiFoto: Erki Pärnaku
Siim Randla 3. detsember 2019 06:09
Maaeluministeeriumi kantsleri kohalt vabastatud Illar Lemetti saab 40 465 eurot hüvitist, millest osa puudutab ka etteteatamisaja järgimata jätmist. 

Tegu on brutosummadega, selgitas maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Anne-Liisi Mändmets Õhtulehele. Kogusummast moodustab puhkusehüvitis 9020,08 eurot, vabastamishüvitis (kuue  kuu põhipalga summa) 28 312,50 eurot ja etteteatamisaja järgimata jätmise hüvitis 3133,32 eurot.

Nädalapäevad tagasi teatas peaminister Jüri Ratas erakorralise valitsuse istungi järel, et maaeluministeeriumi majasisese kodurahu nimel astuvad oma tööpostilt tagasi nii minister Mart Järvik kui ka kantsler Illar Lemetti. „Koostöö maaeluministeeriumi juhtide vahel oli olematu,“ selgitas Ratas toona.

Maalehele kinnitas Illar Lemetti, et valitsus vabastas ta ametist isegi tema selgitusi läbi vaatamata. Endise kantsleri teatel eksisteeris kogu loos praegu avalikustatud informatsiooni kõrval veel peidetud külgi, ent nende kohta Lemetti midagi lisada ei soovi, väites, et need asjaolud läbi tema kindlasti avalikkuse ette ei jõua.

Samal teemal

Kommentaarid  (115)

ja nõnda 5. detsember 2019 22:11
ei jätkugi ressursse, ka raha, tegelikele tootjatele. Erakorralised kulud, eelarvevälised, ja uskumatult tihti... Liivakastimängud.
vaatleja 5. detsember 2019 09:44
kas mitte minister seda meest kui koostööks sobimatut lahti ei lasknud ? st. ta lasti lahti kui antud tööpostile mittesobiv ehk ministri silmis mitteusaldusväärne. seadusepügala järgi sellest ju piisab. kasutamata puhkuse kompensatsioon on OK. aga miks sellisel juhul need muud rahad ?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS