Maailm

BBC imestab: kuidas küll Eesti lapsed mäekõrguselt Briti eakaaslastest tublimad on?

Toimetas Greete Kõrvits, 2. detsember 2019, 21:10

65 KOMMENTAARI

e
eert/ 4. detsember 2019, 09:12
kui meil poleks eestis vene koole , oleksime me veelgi korgemal kohal ! vene koolide tase on yldiselt palju madalam ,
r
raudmees/ 3. detsember 2019, 18:21
Londoni silla noamehel olevat ka hea haridus Isegi ülikooli õppekoht oli mehele broneeritud aga mees soovis enne vehklemispraktikat täiendada
r
raudmees/ 3. detsember 2019, 18:01
Tuttav noormees tõõtas brittide mootorrattatehases Tõõtavad põhiliselt baltlased poolakad rumeenlased Rumeenlased olla eriti tõõkad Britte võetakse tõõle minimaalselt lihtsatele kohtadele kus matemaatilist mõtlemist vaja pole
s
Sally/ 3. detsember 2019, 15:50
Minu laps käib kahes koolis korraga- nii Inglismaal kui ka Eestis. Inglismaal on tal korrutustabel peas, korrutab kahekohalisi arve ning kirjutab lehekülje pikkuseid kirjandeid, loeb absoluutselt vabalt juba kuuendast eluaastast...Eestis on tal tõepoolest teises klassis lihtne 'viisi' saada. Põhiline- laps on Inglismaal kasvades viisakas ning terve närvisüsteemiga.
s
Sam/ 3. detsember 2019, 15:45
Pole midagi muud öelda kui et kiida lolli ja loll usub. Eestlased on kohutavas pidevas kiitmisnäljas- kui keegi midagi head meie maa kohta ütleb, siis oleme kohe sillas ja sellest saab mitu artikklit. Kas kujutate ette, et kui keegi peaks Inglismaa kohta midagi hea ütlema, siis oleks see ajalehtede esiküljel?!? Peale eestlaste ei tea mitte keegi maailmas kui targad me oleme!
k
Kuidas briti lapsed paremad saaksid olla, / 3. detsember 2019, 11:03
... kui mõned neist kooli pampersitega lähevad?
m
mmmmm/ 3. detsember 2019, 15:39
neljastel on mõnel ka Eestis mähkmed...
e
ema/ 3. detsember 2019, 10:17
Seda teame use ka, et lapsed on tublid aga miks taheyakse uute reformidega lasteaedade ja koolide tööd ära rikkuda, ei tea. Ju liiga head tulemused või tahetakse ainult parimatega edasi minna.
a
ai/ 3. detsember 2019, 09:57
Ja nojah, peale selle et meie haridussüsteem loodi 19. sajandil, siis kui Eestlastel polnud muud võimalust keisririigis läbi löömiseks kui hea haridus ja Eesti ajal arendati asja edasi, siis on meie eeliseks ka see et oleme pidanud võitlema oma olemasolu eest. Soomlastel selleks nii suurt vajadust polnud. Eesti oli ka selline "paljurahvuseline" kant, oli Sakslasi, Rootslasi, Venelasi ja muid tegelasi kelle kõigiga pidi nende keeles rääkima: see arendab.

v
Victoria Villig/ 3. detsember 2019, 08:59
Endistes Nõukogude liidu aladel ongi laste õppimis tulemused palju paremad kui Soomes, Rootsis, Norras, USAs, Kanadas, Austraalias, Uus Meremaal, Ladina Ameerikas, Taanis, Saksamaal, Lääne Euroopas, Okeaanias, Islandi ja Lõuna Euroopas, nii et oleme tänulikud Stalinile.
a
ai / 3. detsember 2019, 09:45
Asi ei ole vene ajast päritud süsteemis. Eesti haridussüsteem sündis 19. sajandil, suuresti tänu luteri kirikule ja oli Vene Keisririigi parim. Mis puutub Soomesse, siis noh, meie geenifond on parem...
k
Koll/ 3. detsember 2019, 07:27
Kuidas saabki brittidel hea tase olla kui ühes klassis on nii erineva kultuurilise taustaga lapsi.mões klassis pole vb ühtegi valget britti,rootsis sama.
p
Pirjo/ 3. detsember 2019, 08:11
Nöukogude aegne kooli ja lasteaia systeem on yks parim maailmas. Ka Soomes näeb seda, sest Eestist lasteaiast tulnud lapsed on targemad kui Soomes juba koolis öppivad. Soomes kooli minev laps ei oska pahatihti veel lugeda ega kirjutadagi.
o
O/ 3. detsember 2019, 07:04
Ei maksa kiita midagi. Tuleb noor õpetajate põlvkond peale ja asi võib kokku kukkuda. Praegu on ikkagi vanematel pedagoogidel tugev põhi all. Juba lugemus on palju parem. Ja vòime kannatada. Talupoja tarkust ka.
t
Teisitimotleja/ 3. detsember 2019, 06:50
Brittidel pole pohjust muretseda. Kui need Eesti lapsed kord kooli lopetavad lahevad nad Eestist ara ja voivad asuda toole hoopis Inglismaale.
m
Mofo/ 3. detsember 2019, 10:42
Minesatea, selleks ajaks kui tänane juntsu (ülikooli)läbi saab, võib liikumistrend olla juba vastupidine - juba tänane statistika näitab esimesi märke, kuidas päris britid (ja ka nt rootslased, sakslased) oma kodumaa viljastava multikultuursuse tolmu jalgelt pühivad. See oleks meie "Nokia" hiljemalt nii 10-15a pärast.
m
Mann/ 3. detsember 2019, 06:43
Ei tasu ärrituda! Britid ongi Zaidid , Mohhamedid ja Ibrahimid...
o
Oh puppies/ 3. detsember 2019, 10:01
Ma ei tea, olen kohanud nii mitmeidki kõrgharidusega Zaide aga see Jim äärelinnast oma naljaka murrakuga kes vaevu oma nime kirjutada oskab on ikka suur mass... Inglastel on klassiühiskond, nad on kas väga ohmud (suur mass) või väga haritud (ligi 10 %)
l
Londonist/ 3. detsember 2019, 06:37
No ei imesta üldse! 10 aastat kogemust...
k
Kahtlus/ 3. detsember 2019, 04:28
Keegi allpool ütleb: "Eesti koolisüsteem on maailmas üks parimaid - Eesti koolides saab väga pöhjaliku ja laia hariduse." Ei vaidle palju vastu, kuid praegusel liberaalsuse pealetungi ajal lammutatakse seda haridust süstemaatiliselt.Võtame või emakeele ja kirjanduse: kui palju sellest endisest praegu lastele õpetatakse?Miks on isegi ajakirjanike artiklites nii palju vigu? Väikekoolid hävitatakse ja lapsed koondatakse suurtesse linnakoolidesse-kombinaatidesse, kaob OMA kooli tunne.Paljud õpetajad pendeldavad palga saamise nimel ühest koolist teise, annavad oma paar tundi ära ja järgmisesse kool
p
Probleemid/ 3. detsember 2019, 04:32
Jätkan: on ka direktoreid, kes ei elagi oma kooli asulas, vaid sõidavad nädalalõpuks koju-kus see oma kooli tunne on? Kõige suurem mure aga on õpetajate pealekasvu puudumine.Praegune suhteliselt tugev haridus on veel suuresti nõukaaegse õpetajaharidusega pensionieelikute või pensionäride teene.Need lähevad, kes kooli edasi viib?Aga probleeme ei taheta tunnistada, vaid aina kiideldakse eesotsas haridusministriga.

v
võrdluseks/ 3. detsember 2019, 01:23
Eesti eelis on (veel) ikkagi sisulise klassi- (või ka kasti)ühiskonna puudumine. Isegi nn. eliitkoolidesse grupeerumine pole enamasti lõplikult otsustatud juba sünnimomendil vaid ikkagi pigem pärast lasteaeda, samuti õpetajate tase on kooliti märksa ühtlasem. Kuigi koolikiusamine on Eestis tõsine probleem, siis puudub ikkagi vähemalt riigipoolne, näiteks Hiinas sealse punktisüsteemi kaudu üha võimenduv sotsiaalne (ja/või ideoloogiline) apartheid, mis on oma 'täiusliku' vormi leidnud Põhja-Koreas. Lisaks on Eestis ka õpetajate palgad suhteliselt viisakad, mida ei saaks öelda näiteks Venemaa puhul...
t
to Liba/ 3. detsember 2019, 01:20
Ma olen just näinud väga ebaviisakaid ja lausa nahhaalse käitumisega britte. Suur rahvus, seal igasuguseid, seinast seina.
l
Lwam/ 3. detsember 2019, 01:07
Eesti haridust peavad poliitikud kiitma- kui seda ikka südamest teha, siis hakkavad need viimasedki õpetajad uskuma, et nad pole mitte madalapalgalised vaid osa üleüldisest imest. Ma pole veel kuulnud mitte ühestki inglasest, kes hariduse pärast Eestisse oleks kolinud. Küll aga tean vastupidiseid juhtumeid. Tegelikult on inglastel jumala ükskõik mida neist arvatakse. Kõige vähem läheb neile korda mingi väike Eesti. GB on suur riik ja neil endalgi tegemist piisavalt.
õ
3. detsember 2019, 01:12
Õpetajad küll ei ole madalapalgalised, ära luuleta
t
to Liba 00. 10/ 3. detsember 2019, 00:32
Eriskummaline on inimene, kes niimoodi oma rahvust halvustab. Käisin koolis küll nõukogude ajal, kuid pole õpetajatelt hinnete nihverdamist iial näinud. Kuidas see välja peaks nägema ? Õudne lugeda, mis suhtumine omaenda rahvusse, ihukarvad tõusevad püsti.
m
Möhh/ 3. detsember 2019, 02:16
Kust sa võtad, et see on suhtumine omanda rahvusesse? Valdav enamus vingujad palgalised vennasrahvad ikka, või robotid.
m
Mall/ 3. detsember 2019, 00:19
On vähe eestlasi, kes on Inglismaal õpetajana, kuid mina olen üks neist. Inglise kool on palju pingevabam- lapsed lähevad varakult kooli ja lugema hakatakse varakult. Kui kaks aastat eelkooli on läbi, siis oskavd nad istuda, lugeda ja ka kirjutada. Eestis kooli minnes on koheselt stressis nii lapsed, vanemad kui ka õpetajad- pinge on tohutu kuna pool klassist ei oska oma nimegi lugeda. Eesti koolis puudub igasugune arutelu, loovust tohib rakendada vaid kunstitunnis, kui sealgi (taevas on ju ikka ja ainult sinine). Hindeid ei panda aga sama ei jää nad maha eestlastest oma teadmiste poolest.
j
Jaah/ 3. detsember 2019, 00:50
No kui kõik nii kena, miks see keskmine britt siis nii rumal on? Isegi noa ja kahvliga söömine on kõrgklassi oskus vist. Keeli ei osata, geograafiat ei tunta. Nad ei tea oma riigi ajalugugi. Midagi teavad vist ainult kallite erakoolide lõpetajad. Eestis saavad kõik hea hariduse, kui ise tahavad ja isegi tibuemmed ei suuda seda rikkuda.
o
Oh puppies/ 3. detsember 2019, 09:41
Kulla inimene, kas sa näiteks märkasid et inglise koolis ei õpita esimestel aastatel õigekirja: kõik käib hääldamise järgi... Nii saasta süsteemi pole kusagil mujal ja kes saab paneb oma lapse erakooli. Diplomaatide lapsed on kõik Lycée Chateaubriand'is või mõnes muus "välismaa" programmiga koolis...
ä
Ära aja jura !Olen ka UK paar dekaadi . Ja lapsed siin erakoolitatud . Pole kuskil maailmas nii i/ 3. detsember 2019, 21:32
l
3. detsember 2019, 00:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
u
Uhke ju/ 3. detsember 2019, 02:19
BBC teeb brittidele saateid, et eestlaste vastu viisakas olla! Millega me neid küll nii ära hirmutanud oleme?
p
pluss ja miinus/ 3. detsember 2019, 00:07
Eesti süsteemi eelis võib olla keskmine kõrgem tase. Aga sellise süsteemiga tasalülitatakse andekad ära, sest nende suurema arendamise asemel läheb enamik aurust viletsamata järeleaitamisele ... et ikka keskmine ilusti kõrgel püsiks.
k
Kägu/ 2. detsember 2019, 23:54
Mina ei leia, et sellega peaks nüüd midagi uhkustama. See ei ole normaalne, kui lapsed aina õpivad. Koolis küll, aga peale kooli ei peaks nad enam õppima. See aeg olgu vaba või ringide ja trennide jaoks. Ei ole normaalne, et õpid päeval, õhtul ja nädalavahetusel. Kui ministriproua tahab siis töötagu ööpäevaringselt ja võtku tööd koju kaasa, aga jätke lapsed sellest välja.
p
Pan Kleks/ 3. detsember 2019, 10:10
Nagu kõnekäänd ütleb, sel ajal kui tarkust jagati olid sportlased trennis.. Mida varem laps mõistab et elus peab ka tööd tegema ja vaeva nägema, seda parem. "See ei ole normaalne, kui lapsed aina õpivad", megairw.
m
Mofo/ 3. detsember 2019, 10:35
Vaataa ja võrdle korra, kuidas targim osa maailmast (loe Jpn, Chn, Singapur jms) õppida ja töötada rabab ... ja selle abil maailma esirinda tõuseb. Eur ja USA aga on langustrendis.

r
Realist/ 2. detsember 2019, 23:12
Lisan juurde, et kokkuvõtlik Pisa raamat on u 80 lehekülge. Meile räägitakse, mis kirjas 4-5 lehel. Huvitav, miks ei "valgustata" rahvast, mis ülejäänud lehekülgedel kirjas on?
t
to realist/ 3. detsember 2019, 02:38
Mujal on juttu pahadest vaktsiinidest, heast MMS-ist, rumalatest veeganitest, selelst kuidas valitsus meile valetab, et tegelikult on maa lapik ja et EKRE . Võta päästab Eesti. Googelda, kui oskad.
a
Aga tegelikult/ 2. detsember 2019, 23:08
Juku tuleb esimest päeva koolist. Isa küsib: "Noh poja, kuidas meeldis?"  Juku: "Ähh, mis seal ikka, nüüd on elu kuni pensionini p s!" 
j
jh/ 2. detsember 2019, 23:09
o
on/ 2. detsember 2019, 23:23
mitte kõige paremini, homme peab uuesti minema..
a
A/ 2. detsember 2019, 22:57
Kas BBC - s on päris totud ,et sellest aru ei saa .... poolakas sillal saab sellest aru ,aga näe ,tsuurad ess saa !
r
Realist/ 2. detsember 2019, 22:51
Kas see oli naljaartikkel? Koostöö - kuskohas, vaadake meie igapäevast elu, kus see koostöö on? Ah, et valmistatakse kõik võrdselt ette.... ja siis sorteeritakse ikkagi osad nn eliitkoolidesse? Et võrrelda Soome ja Eesti koole, tuleb nendes töötada, mitte sealt korra läbi käia.
a
aw/ 3. detsember 2019, 02:39
Osad ongi paremad perajagu. Ja andekamad. Kui kodu ak toetab, siis miksmitte andku minna. Realist, võimed pole sotsialistlikumad. Võimalused on võrdsed, aga anded jagunevad erinevalt. Nii on.
2. detsember 2019, 22:34
Tollele BBC ,eestis käiakse koolis,mujal mängitakse kooli ELAGU EESTI LÄTI LEEDU!!
k
köster/ 2. detsember 2019, 22:32
i
ips/ 2. detsember 2019, 22:27
sest meil tuleb külma,sooja ja tulist vett 1 kraanist,teilnritid on n eed kraanid siiani eraldi,arenega ja tulge uuendustega kaasa....
t
Tasemevahe/ 2. detsember 2019, 22:21
Kasteadsite, et kui Eesti laps läheb Soomes kooli, siis tõstetakse ta automaatselt klass kõrgemale?
o
Ongi nii/ 3. detsember 2019, 04:39
Lapselaps soome koolis klassi parim.

o
oodake vaid/ 2. detsember 2019, 22:03
kui meie koolides on ka pooled lapsed õppimisvõimetud sisserändajad, küllap langeb meilgi tase. pole võimalik õpetada ka neid, kes soovivad samal ajal, kui klassis lärmavad ja loobivad toole need, kes õppida üldse ei soovi. ootame, see aeg ei ole kaugel.
n
no/ 2. detsember 2019, 23:03
UK-s on suur osa arstidest hoopis hindud.... Kes siin õppimisvõimetud on?
I
.../ 3. detsember 2019, 03:10
India on nii suur maa, et sealt leiabki palju tarku inimesi isegi kui üldine tase Euroopaga võrrelda ei anna. Lisaks on immigrandid ebaproportsionaalselt pärit teatud kastide ja rahvuste hulgast.
m
Mofo/ 3. detsember 2019, 10:30
Indiast tulevad ka paljud kohalikud priimused kohale, kõrgemate kastide tegelased on ikka päris kirkad kriidid, endalgi paar tükki sõbrad/tuttavad ja tõesti tegijad vanad. Aga rohkem tuleb laiast maailmast kokku selliseid, kes keskmise jälle alla tirivad.
e
2. detsember 2019, 21:52
Eesti taset pole laiskade sissetoodutega alla viidud.
J
.../ 3. detsember 2019, 03:06
Ja neile kohaldatud haridussüsteemiga, kuigi see kohaldamone algas vist varem ja mõjutab ka riike, kus sissetooduid eriti pole.
m
Mofo/ 3. detsember 2019, 10:27
World IQ map ja pildiotsing guuglisse peaks nii mõndagi selgemaks tegema
h
heh/ 2. detsember 2019, 21:43
Ma olen päris mitut Lääne-Euroopa koolisüsteemi näinud, ja Eesti on haridusega väga tugev riik; Eesti koolisüsteem on maailmas üks parimaid - Eesti koolides saab väga pöhjaliku ja laia hariduse.
m
Ma tean endist last,/ 2. detsember 2019, 22:10
kes Eesti koolis ei saanud kuidagi hakkama, aga kui koliti Soome, siis oli seal eeskujulik õpilane ja oleks võinud ülikooli õppima minna pärast.
a
A./ 2. detsember 2019, 22:45
Nägemine ei ole Teid eriti aidanud. Õigekiri vigu täis.
g
2. detsember 2019, 21:32
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
e
ekrelased/ 2. detsember 2019, 22:11
e
eva/ 2. detsember 2019, 21:25
Kas BBC reporterile räägiti ka õpetajate-kasvatajate palkadest ja tööpäeva pikkusest? Seadustes muidugi kõik ilusti paigas, aga tegelikkus on midagi muud.
e
Ei tea/ 3. detsember 2019, 02:23
miks peab rääkima millestki tavalisest? Ei väsi te ka virisemast...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee