Maailm

BBC imestab: kuidas küll Eesti lapsed mäekõrguselt Briti eakaaslastest tublimad on? (65)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. detsember 2019, 21:10
Eesti kooliõpilaste edukus hämmastab britte.Foto: Albert Truuväärt
Briti rahvusringhääling võttis ette hiljutise uudise, mille kohaselt on Eestimaa lapsed ühed maailma kõige paremad koostöötajad ning üldse kõigis kooliainetes väga tublid – kõvasti tublimad kui nende eakaaslased Suurbritannias.

Viimase PISA raporti andmeil on Eesti lapsed omavahelises koostöös ühed maailma parimad. Õhtulehe uudist sellest võid lugeda siin. BBC reporter tuli Tallinnasse asja uurima ning suundus otse ühe Kelmiküla lasteaia juurde.

Haridusminister Mailis Reps rõhutab ajakirjanikule, et erinevus võib peituda ka kultuurilises eripäras: eestlased lihtsalt hindavad haridust väga kõrgelt. Suurel kiirusel kasvava majanduse taustal tajuvad noored hariduse omandamise tähtsust eriti tugevalt. Artikkel ei jäta mainimata ka e-kooli. Kui ajakirjanik koolilastega lõunalauda istub, sõnab üks neist, et väikeses riigis püsib valdav tunne, et suurematega võisteldes tuleb ennast tõestada ja edasijõudmiseks on hariduse omandamine hädavajalik.

Kokkuvõtvalt leiab briti ajakirjanik, et vaid õpetajate põud ja noorte õpetajate pealekasvu peatumine võivad Eesti hariduse võidukäiku takistada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee