Eesti uudised

TÜLI VALGA VALLAVALITSUSES: vajalik invabuss jäeti ostmata, kuid vallavanemale liisiti 50 000 eurot väärt uhke džiip (31)

Televeeb, 2. detsember 2019 20:48
Teresa Sale (vasakul) ja Mongka RogenbaumFoto: Kuvatõmmis/"Kuuuurija"
„Kuuuurija“ käis Valga vallas uurimas, mis seal toimub. Väidetavalt on vald vallavanemale liisinud 50 000 eurot maksva uhke džiibi, kuid samas jätnud soetamata väga vajaliku invabussi. Lisaks toimuvat vallavalitsuses teisigi suuri seaduserikkumisi, näiteks on valda tööle võetud ebapädevad lastekaitsetöötajad.

Valga vallavolikogu liige Monika Rogenbaum räägib „Kuuuurijas“, et vallavolikogu tegi neljakuulisele perioodile revisjoni ja uuriti, kuidas on värbamiskonkursse läbi viidud. Selgus, et 20 konkursi puhul ei olnud neid läbi viidud nõuetekohaselt. Kui läbi viidi konkurss lastekaitsetöötajate värbamiseks, kandideeris sinna viis inimest, kellest kolm vastas nõuetele, üks omandas parasjagu sotsiaaltööalast kõrgharidust ja üks oli ilma erialase ettevalmistuseta. Valituks osutus aga inimene, kelle haridustasemeks oli eelmise tööandja juures kokk. „See töö ei ole lihtne ja eeldab, et sul on väga põhjalikud teadmised, et tunned valdkonda,“ sõnab Rogenbaum.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.05.2020
Valga 27aastane vallavanem: üks mu esimesi otsuseid oli tagastada eelkäija 60 000 eurot väärt tööauto
17.02.2020
INETU PERETÜLI: eksabikaasa tembeldas pereisa pedofiiliks ja kadus mehe süütuks tunnistamise järel lastega jäljetult
02.12.2019
VALGA-VALKA ÜHISLINN: piirilinnade juhid teevad, riikide juhid ainult räägivad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee