Loomad

Uurimus: kassidel on näoilmed täiesti olemas, aga inimesed ei oska neid lugeda (1)

Toimetas Triin Tael, 2. detsember 2019, 15:59
Foto: Pexels.com
Kanada teadlaste värske uurimuse andmeil pole kassid põrmugi sellised pokkerinäod, nagu me arvame. Kassidel on näoilmed täiesti olemas, kuid inimene lihtsalt ei oska neid pahatihti tõlgendada.

Kanada teadlased Guelphi ülikoolist palusid enam kui 6000 inimesel 85 riigist vaadata erinevaid videokatkeid kassidest ja öelda, kas looma nägu annab aimu positiivsest või negatiivsest emotsioonist. Nii heli kui ka ümbruskond olid klipist välja jäetud, vahendab Daily Mail. Nii polnud aru saada, mis oli kassi reaktsiooni esile kutsunud.

Ilmnes, et inimestel on tõepoolest raske kassi miimikat tõlgendada. Neilt ei küsitud, kas kass on rõõmus, kurb, näljane või vihane - vaja oli vaid avaldada arvamust, kas looma näol on positiivne või negatiivne emotsioon. Kuid enamik vastanuid pani täppi ainult umbes 60% juhtudest. Üle 75% juhtudel õnnestus kassi näoilmet õigesti tõlgendada vaid 13%-l katsealustest. 

"Kassid ütlevad meile oma näoilmega igasuguseid asju ning kui oled vilunud, tabad selle ära," ütles uurimisrühma juht prof Georgia Mason Wall Street Journalile.

Suur osa katses osalenuist olid kassiomanikud, nii et kassi omamine ei pruugi tema mõistmisele tingimata kaasa aidata, selgus uurimusest. Dr Masoni sõnul aga on uurimuse tulemused väga olulised, sest inimesed kipuvad kassidega vähem suhtlema ja nõrgemat sidet tundma kui koertega. Seega tuleks nii loomaarste kui kassiomanikke nende miimika asjus harida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee