Kliimaaktivist Greta Thunberg saabus katamaraanil La Vagabonde teisipäeva hommikul Santo Amaro sadamasse Lissabonis.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Aadu Hiietamm 3. detsember 2019 16:00
Hispaania pealinnas Madridis algas esmaspäeval ÜRO kliimakonverents (COP25). ÜRO peasekretär António Guterres maalis avakõnes tulevikust musta pildi ning rõhutas, et tsivilisatsiooni ohustava kliimakriisiga silmitsi seistes peab inimkond valima lootuse ja allaandmise vahel.

Algselt pidi COP25 toimuma Tšiili pealinnas Santiagos, kuid seal puhkenud rahutuste tõttu loobus Tšiili valitsus selle korraldamisest. Seetõttu pidi Santiago poole teel olnud Rootsi populaarne kliimaaktivist Greta Thunberg pöörduma katamaraanil Vagabonde USAst üle Atlandi Euroopasse tagasi. 

Kehva ilma tõttu kestis 13. novembril alanud sõit arvatust kauem ning Greta Thunberg jõudis katamaraanil Vagabonde teisipäeva hommikul Portugali pealinna Lissaboni. Ta lubas võitlust kliimamuutuste vastu jätkata.

Noore kliimaaktivisti kriitikud juhivad tähelepanu, et Thunbergi sõit Ameerikast Euroopasse ei olnud nii kliimaneutraalne nagu algselt väideti. Nimelt lendas katamaraani kaptenina üle Atlandi juhtinud elukutseline purjetaja Nikki Henderson eelnevalt Suurbritanniast USAsse. 

Kuna COP25 kestab Madridis 13. detsembrini, siis jõuab Thunberg ka sinna ja saab seal esineda sütitava kõnega. Lissabonist Madridi on umbes 600 kilomeetrit ning tõenäoliselt kasutab Thunberg sinna jõudmiseks rongi. Algse plaani järgi soovib ta sõitu Madridi alustada juba teisipäeva õhtul.  

Reedel osaleb Greta Thunberg Madridis kliimaktivistide suurmeeleavaldusel. 

Samal teemal

Kommentaarid  (107)

pink 5. detsember 2019 11:19
Kas selle lapsukese riigis koolikohustus ei kehti või on ta juba nõutava alghariduse saavutanud.? Pasrem ole4ks, kui ta kooli tagasi saadetaks.
ery to pink 5. detsember 2019 12:58
kuidas endal lood ? Algharidus juba käes, või omandamas veel ?
reede 4. detsember 2019 14:22
Kui palju inimesi peab veel surema et meie oma päikesepatareide soojusega mõnuleda võiks See on nagu kommunismi ehitamine kus ohvreid loetakse aastate pärast See kliimategelaste kahepalgelisus on kohutav
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS