Maailm

VASTUMEETMED: Hiina ei luba USA militaaralustel Hongkongis peatuda (2)

Toimetas Aare Kartau, 2. detsember 2019, 14:23
Maskis Hongkongi protestija 1. detsembril USA seaduste tänamise nimel toimunud rongkäigul.Foto: Reuters/Scanpix
Hiina välisministeerium teatas esmaspäeval, et USA sõjalaevad ega -lennukid ei tohi enam Hongkongis peatuda. Samuti kuulutati välja sanktsioone Ameerika Ühendriikide ettevõtete vastu, vahendab Reuters.

Hiina võttis USA-vastased meetmed kasutusele, sest lääneriik toetas eelmisel nädalal vastu võetud seadustega Hongkongi valitsusvastaseid protestijaid. Välisministeerium keelustas USA sõjaväealuste Hongkongi sisenemise määramata ajaks ning hoiatas, et tulevikus on veel sarnaseid meetmeid oodata.

„Me soovime tungivalt, et USA parandaks vead ning lõpetaks sekkumise meie siseasjadesse. Hiina astub vajadusel järgmiseid samme, et Hongkongi stabiilsust ja Hiina õitsengut säilitada,“ teatas välisministeeriumi esindaja Hua Chunying. Ta lisas, et ameeriklased peavad võtma mõningase vastutuse Hongkongis toimuva kaose eest ning selle eest sanktsioonidega maksma.

Eksperdid kardavad, et Hongkongi üle toimuv vägikaikavedu võib kahjustada kahe suurriigi vahel kaubandussõja lahendamise nimel toimuvaid läbirääkimisi.

Samal teemal

28. november 2019, 09:33
Trump allkirjastas Hongkongi protestijaid toetava seaduse
24. november 2019, 17:58
Hongkongi kohalikud valimised: protestijad loodavad inimeste toetusele
19. november 2019, 10:35
Hiina: lääneriigid peavad lõpetama Hongkongi siseafääridesse sekkumise

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee