Eesti uudised

Rimi jätkab salatimüügiga: kordustest kinnitas, et poeketi keskköögis ei ole listeeriat (29)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 2. detsember 2019 13:37
Foto: Tiit Tamme
Üle-eelmisel nädalal tuvastas Rimi rutiinse kontrolli käigus oma keskköögi salatiosakonna töölaualt listeeria leiu. Jaekett korjas reedel müügilt ettevaatusabinõuna kõik värsked salatid ning peatas salatite tootmise. Laborist esmaspäeval tulnud kordusproovide vastus listeeria olemasolu Rimi keskköögis ei näidanud.

Rimi jätkab esmaspäevast värskete salatite tootmist.

„Pärast keskköögi põhjalikku puhastust tegime esmalt tööpindade analüüsid kiirtestimisseadmega, mis näitas pühapäeva õhtuks, et listeeria leidu ei ole,“ sõnas Rimi kvaliteedijuht Algis Murumaa. „Täna saabunud laboritulemused kinnitasid meile sama – keskköök on puhas ning salatite tootmine võib jätkuda,“ lisas ta.

Murumaa rääkis, et endiselt pole teada, kuidas listeeria võis salatiosakonna töölauale sattuda. „Oleme välja selgitanud võimalikud kahtlusalused toorained, mida sellel laual töödeldi. Oleme saatnud laborisse nii kahtluse all olevad toorained, aga ka meie oma tooted, mis nimetatud toorainet sisaldasid. Analüüside vastuseid ootame selle nädala lõpuks. Ühtlasi vahetasime ettevaatusabinõuna välja hankijad, kellelt võis pärineda võimalik nakatunud tooraine. Oleme kõikidelt keskköögi hankijatelt küsinud täiendavat infot.“

„Meile on kõige olulisem klientide ohutus ja seetõttu otsustasime tegutseda kiirelt ja ennetavalt,“ lisas kvaliteedijuht. „Vabandame veelkord klientide ees ning teeme kõik selleks, et taolisi olukordi enam ette ei tuleks. Kindlasti analüüsime edaspidi oma keskköögi puhtust veelgi sagedamini ning tänu kiirtestimisseadmele saame operatiivselt reageerida. Täname ka veterinaar- ja toiduametit (VTA) igakülgse abi eest.