Eesti uudised

Reoveepuhastusjaama jõuab igal kuul tonnide viisi prügi

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 2. detsember 2019 11:33

6 KOMMENTAARI

t
Tolen/ 3. detsember 2019 04:50
Soovitaks kraani vee keetmist enne tarbimist täis 100% metallivee kannust.
ü
Üks/ 2. detsember 2019 23:03
mu kamraad lasi wc-potist alla isegi elussöödaks püütud kogred,õigustades,et niikuinii jõuavad need lõpuks merre.Samas kujutan ma ette veepuhastusjaama töötajate nägusid,kes neid kalu seal näevad...
k
küsimus/ 2. detsember 2019 18:08
kui ameerika filme vaadata, siis lastakse seal kraanikausist igasugu toidujääke alla ainult selle vahega, et seal on äravoolul purusti, mis selle peeneks hekseldab. Edasine on juba samasugune toru nagu meilgi. Rasv satub kanalisatsiooni- nõudepesumasinast ka ju nõude pesemisel- ega kõik ju veganid pole, kes kodus porgandit ja kaalikat ainult tarbivad
s
2. detsember 2019 14:57
See probleem tõstatus siis kui Tallinnasse hakkas lisanduma hästipäevitunud kodanikke. Pagulasabikeskused peaksid esmajärjekorras tegema koolitusi WC kasutamise kohta. Võimalusel tuleb igaühele neist eraldada vabatahtlikust järelvaataja kes fikseerib kogu protseduuri nutitelefoniga.
p
!!/ 2. detsember 2019 18:23
probleem pole üldse mingites hästipäevitunud kodanikes, vaid meie keskel aastaid elanud kaaskodanikes, kes näiteks ei viitsi prügikasti kaant kergitada ja kätekuivatuspaberit sinna visata. Lihtsm on potti visata süüdimatult, kuigi on selgitatud pärast ummistuse tekkimist, et kempsu potti ei tohi visata! Isegi kohalikele on vaja puust ja punasest WC kasutamise reegleid õpetada- WC hügieenist üldse ei hakka rääkimagi- iga teine marsib kempsust välja pesemata kätega ja läheb siis rõõmsal meelel tuttavaid käsipidi tervitama jne.
v
2. detsember 2019 21:35
Vaata ka Tallinna Vee pressiteateid 2014-1019. Peldikusse visatud tahkete jäätmete koguhulk on korrelatsioonis hästipäevitunud kodanike liikumistega. Lisaks võin oma kogemustest öelda, et kõrbe pojad ja tütred WC-d kasutada ei oska. Viimane kogemus oli Aerofloti lennul kui heast südamest äriklassi tualetti lubatud aserbaidzaanlanna selle lapse mähkmeid kasutades 10 minutiga umbe ajas. Vedas, et hädamaandumist ei tehtud.
t
tore on,/ 2. detsember 2019 14:39
aga ega inimesed oma harjumust ja mugavust jäta.