Eesti uudised

Raeplats läks umbe: pool Tartut tuli vaatama jõulutulede süütamist (11)

Asso Ladva, 1. detsember 2019 18:21
UHKE KINGITUS: Sellel aastal sai Tartu linn jõulupuu kingitusena Eesti Maaülikoolilt.Foto: Asso Ladva
„Meil on oma riik, oma keel, oma laul ja saja-aastane ülikool, kõige selle eest peame tänulikud olema,“ edastas Tartu Peetri koguduse õpetaja praost Ants Tooming pühapäeval, esimesel advendil oma jõulusoovi Tartu Raekoja platsi täitnud rahvahulgale, mis oli tulnud uudistama tulede süütamist linna jõulukuusel.

Jõulutulede süütamine Raekoja platsil on igal aastal muutunud järjest popimaks, nii olid lisaks Raeplatsile rahvast tulvil ümbritsevad tänavad ning Tartu kesklinnas moodustusid kergemat sorti liiklusummikud.

Esimesel advendil ei saanud näha veel tänavuse Tartu valgusküla surmkindlat tõmbenumbrit ehk kanu koos kukega, sest nemad võtavad maaülikooli teadlaste näpunäidete järgi valminud kanalas kohad sisse alles esmaspäeval. Küll on aga olemas eelmiste aastate tõmbenumber lastele – põhumaja.

8. detsembril on Raekoja platsil jõuluvanade talimängud, seekord on oma esinduse lubanud kohale saata isegi Vanemuise teater ja Eesti Rahva Muuseum ning olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi.

Luapäeval, 14. detsembril on Tartu Raeplatsil juba traditsiooniline talvine tantsupäev, mis toob kokku 800 tantsijat Eestist ja Lätist. Tantsijatele ja kuulajatele musitseerivad Tiit Kikas ja Cätlin Mägi.

Valgusküla jääb avatuks kuni 10. jaanuarini. Külas on kokku 19 suuremat ja pisemat klaaspaviljoni, nii mõnestki neist saab osta suupärast jõulukraami, esimest korda ka naabrite, lätlaste tehtut.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee