Eesti uudised

„TULE SIIA, NEEGER!“ Kas eestlased on rassistid? (6)

Juhan Mellik, 1. detsember 2019, 17:29
JAGAVAD KOGEMUSI (Vasakult) Ken Saburi, Jene Walker, Amna Ahsan ja Manan Anwar oma kogemusi jagamas. Foto: Arturs Briedis

Aastaid tagasi kõndis Eestis elav mustanahaline ameeriklane Jene Walker Tartu linnas oma kodu lähedal. Bussipeatuses äratas tume mees õlut rüüpava ja juba kergelt nokastanud heidiku tähelepanu. „Tule siia! Tere, neeger!“ hõikas too Walkerile.

Ameeriklane võpatas. Mitte kunagi varem polnud tema poole kurikuulsa n-sõnaga pöördutud. Kuid ometi surus tantsijana-koreograafina töötav Walker ehmatuse alla ja otsustas tülitajaga juttu teha. Selgitada talle, et ärgu too kasutagu säärast sõnavara, ütelgu parem „must mees.“ Kuid eestlane oli lahke: ta pakkus ülelombi külalisele isegi lonksu, millest too küll keeldus. 

Paar nädalat hiljem kohtas Walker bussipeatuses sama õllesõpra uuesti. „Ja jälle ta hüüdis: „Tere, neeger!“,“ muigab ameeriklane. Jälle läks ta heidiku kõrvale ning pani talle südamele, et pole ilus nõnda rääkida. Ning jälle soovis joodik Walkerit kesvamärjukesega kostitada. Jälle ameeriklane keeldus.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee