Maailm

Enne tähtaega vanglast vabastatud terrorist hullus ja pussitas inimesi. Teda aitas taltsutada viimaseid päevi vanglas istuv mõrtsukas. 

Kurjategijate rehabilitatsiooniseminar Londonis lõppes traagiliselt (14)

Tõnis Erilaid, 1. detsember 2019, 17:08
LONDON BRIDGE'i TRAGÖÖDIA LÕPPVAATUS: Politsei oli sunnitud arvatavasti pommivööd kandnud pussitaja maha laskma.Foto: AP/Scanpix
Läinud reedel korraldas Cambridge'i ülikooli kriminoloogiaosakond kurjategijatele rehabilitatsiooniseminari London Bridge'i juures Fishmongers Hallis. Kuulajate hulgas oli üheks päevaks Londonisse lubatud 28aastane Usman Khan, kes kõigepealt pussitas ühte lektorit ja seejärel tormas välja ning tappis juhuslikult möödunud naise ning haavas veel mitut inimest,  enne kui ta suudeti taltsutada. Hiljem teatas ISIS, et Usman Khan tegutses nende korraldusel kättemaksuks Abu Bakr al-Baghdadi tapmise eest.

Usman Khan vahistati 2012. aastal. Teda süüdistati üheksaliikmelise terrorirühmituse loomises eesmärgiga lasta õhku mitu Londoni hoonet (muu hulgas ka USA saatkond) ja üks pubi Stoke'is ning tappa toonane linnapea Boris Johnson. Ta oli rühmituse noorim liige, kuid kohtus iseloomustati teda ja veel kahte jõuguliiget kui kõige tõsimeelsemat islamivõitlejat. Tema toonases eluasemes Stoke-on-Trentis olnud jälgimisseadmed salvestasid muu hulgas kõnelusi terroristide väljaõppelaagri asutamisest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29. november 2019, 18:53
VIDEOD | London Bridge'il toimus terrorirünnak, kahtlusalune suri politsei kuulihaavast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee