Maailm

Rängas bussiõnnetuses Venemaal hukkus 19 inimest (21)

Tõnis Erilaid, 1. detsember 2019, 16:50
RÄNK ÕNNETUS: Sillalt alla kukkunud bussis, mis on valmistatud Hiinas, oli õnnetusehetkel 44 inimest.Foto: AFP/Scanpix
Pühapäeva hommikul kella poole kümne paiku Moskva aja järgi kukkus kõrgelt sillalt alla Kuenga jõe jääle Sretenskist Tšitaasse sõitnud reisibuss. Vähemalt 19 inimest sai surma, nende seas kaks väikelast. 22 sõitjat on vigastatud. Esialgseil andmeil lõhkes bussil esirehv. Juht ei suutnud seejärel sõidukit teel hoida.

Bussis oli koos juhiga 44 inimest. Suur osa neist ei pääsenud sõidukist välja enne, kui päästjad kohale jõudsid ja kinni kiilunud uksed lahti murdsid. Õnnetuskohale lendas appi kaks meditsiinikopterit ja sõitis kuus kiirabibrigaadi ümberkaudsetest haiglatest. Kümne inimese vigastused olid nii kerged, et neile anti abi koha peal. Ülejäänud ellujääjad viidi haiglasse. 

Kohalik aeg oli õnnetuse ajal kell kolm pärastlõunal ja eraettevõtjale kuulunud buss oli jõudnud 60 kilomeetri kaugusele Sretenskist. Tšitaani jäi veel ligi 300 kilomeetrit.

Surma sai ka sõidukijuht, kes uudisteagentuuride andmeil oli paarikümneaastase staažiga kogenud mees. Esialgseil andmeil oli ta kaine. Alustatud kriminaalmenetlus peab välja selgitama, millises seisukorras oli buss ja kas kohalikud võimud on maanteed piisavalt korras hoidnud. Raadiojaama Ehho Moskvõ liiklusekspert oletab, et õnnetuse peamiseks põhjuseks võis olla maantee halb seisukord. 

Venemaal on tõsiseid liiklusõnnetusi sageli. Uudisteagentuuride kinnitusel on nende põhjuseks enamasti juhtide hoolimatus, liikluseeskirja eiramine ja purjuspäi roolitaha minek. Viimasel ajal on igal aastal liiklusõnnetustes hukkunud umbes 20 000 inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee