Seisukoht

Seisukoht | Jõuluvingatsid pagegu pühakotta (24)

Aigi Viira, ajakirjanik, 1. detsember 2019 17:45
Foto: Robin Roots
Igal aastal algab see uuesti. Jõuluvingurlus. Vaevalt jõutakse mõnda kaubanduskeskusse üles ehtida kuuseke või kaks, kui algab nutt ja hala. Üks kiunatab, et jõulukampaaniad on koledad ning neid saatvad jõululaulud kõrvulukustavad. Teine nutab, et ei julge enam poodigi minna, sest jõulud ründavad. Kolmas oigab, et jõulud on kommertsiks ära pööratud.

Heldeke, minu teada elame me vabal maal ja keegi ei saa vägisi neid jõuluvingatseid kaubanduskeskusse vedada. Jalutagu siis tänavail, seal ei laula keegi nonstop jõululugusid. Tõsi, ka tänavad võivad jõuluvaenulikke traumeerida, sest needki lüüakse jõuluvalgust täis. Enamiku inimeste jaoks on see igati tervitatav, kui kottpimedal ajal, novembris-detsembris, linn tuledesärra mattub – lumevaesel ajal on see eriti tore. Võimalik aga, et kaamoseihalejaile on see vastuvõetamatu. 

Kurb küll, aga kui nii, siis passigu nad kodus ja nautigu oma iseehitatud kaamost. Või veel parem: pagegu pühakotta. Kirikus on hea vaikne, jõulumöll jääb uste taha ning saab rahulikult oma hingeõnnistusega tegelda. Ning et kui kirikusse kõva häälega pajatamine ei passi, pole seal võimalik ka vinguda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee