Pension.Foto: Julia Vakina
Ärileht.ee 1. detsember 2019 14:26
Aastaid investorina tegutsenud Madis Müür kritiseerib valitsuse plaani viia läbi pensionireform, millega tema sõnul tulevased pensionärid vaesusesse satuvad.

„Kandsin pensioni ise Tuleva indeksisse ümber, indeksid on ajalooliselt täitsa okeid tootlust saanud. Tuleva on ainus fondivalitseja, kus tõesti pensionikogujad otsustavad ja pensionikogujate huvide eest ka seistakse, ülejäänutes on selge eesmärk esmajoones ikkagi pangale kasumit teenida," vahendab Ärileht Müüri mõtteid.

„See on täiesti kurb amokkijooks, mida Isamaa teeb, ühe pauguga keerab tulevased pensionärid vaesusesse ja lõhub kapitalituru ära. Enamus inimesi ei viitsi või vaevu ju mingil juhul enda rahaliste väljavaadete parandamise nimel tegutsema," nendib ta, et inimesed võiksid enda finantsharjumusi parandada, aga reaalsus ja inimloomus on paraku teine.

Täispikk artikkel Ärilehes.

Samal teemal

Kommentaarid  (87)

sasss 2. detsember 2019 09:56
Mul tuttav naisterahvas, kes saab pensioni kusagil 700 eu ringis. Kogutud siis teise sambasse ka kusagil 14 000 eu. Iga kuu saab sellest teisest sambast 57 eu.lisa. Ikka kõvasti parandab majanduslikku olukorda??
Senini on olnud vaid vaesuse jagamine 2. detsember 2019 07:59
Tagage siin kõigepealt arenenud riikide elatustase. Pension ei tohiks meie tingimustes olla väiksem kui 1500€. Siis vaielge muude tingimuste üle. Vajalik raha võtke välispankade väljaveetavatest hiigelkasumitest.
me oleme naisega kahepeale 100 aastat tööd rabanud, 2. detsember 2019 19:22
saame penssi 10 raha aasta eest,ka kahepeale.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS