Eesti uudised

GALERII | Tallinnas süüdati AIDSi-ohvrite mälestuseks küünlad (11)

Kristiina Tilk, 1. detsember 2019, 13:55
1. detsembril tähistatakse ülemaailmset AIDSi vastu võitlemise päeva.Foto: Robin Roots
1. detsembril tähistatakse üleilmset AIDSi päeva. Eesti on HIVi nakatumiselt 100 000 inimese kohta Euroopas Läti järel teisel kohal. 

2018. aastal registreeriti Eestis 190 uut HIVi nakatumise juhtu. Käesoleva aasta 1. novembri seisuga on Terviseameti andmetel avastatud juba 150 uut HIV positiivset inimest. 

Kokku on aastate jooksul Eestis HI-viirus diagnoositud 10051 inimesel, sealhulgas AIDS 561 inimesel.

1. detsembril tähistatakse ülemaailmset AIDSi vastu võitlemise päeva.Foto: Robin Roots

Centari uuringu kohaselt läheb iga uus nakatumine riigile üle järgneva 27 aasta jooksul maksma 100 tuhande euro. 

Eesmärgiks on jõuda alla saja uue juhuni aastas nagu sätestab riiklik HIV tegevuskava. HIV testimine ja ravi on Eestis riiklikult finantseeritud ning tasuta. 

Eesti HIV-positiivsete võrgustik (EHPV) tähistab sel aastal ülemaailmset AIDSi vastu võitlemise päeva 14. korda. Küünaldest moodustatud punane solidaarsuslint süüdati Tallinnas ning Narvas. 

„Sellel päeval mäletame kõiki nakatumise tagajärjel surnud inimesi ja kogume kokku kõiki, kes vajavad meie tuge. Kahjuks ei saa me täna veel öelda, et epideemia on lõpetatud,“ seisab EHPV poolt saadetud pressiteates.

Ülemaailmset AIDSi vastu võitlemise päeva tähistatakse alates 1988. aastat. Algatuse eestvedajaks on Maailma Terviseorganisatsioon. Päeva eesmärk on juhtida tähelepanu HIV ja AIDSi epideemia levikut takistavale ennetustööle. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee