Eesti uudised

Grossi kett vaidleb tarbijakaitsega alkoholilettide paiknemise üle (36)

Toimetas Katrin Rohtla, 30. november 2019, 13:23
Oleg GrossFoto: Teet Malsroos
Tarbijakaitse ja Grossi kauplustekett on eri meelt küsimuses, kui põhjalikult tuleb poodides alkohol teistest kaupadest eraldada.

Õigus on justkui mõlemal, sest suvest kehtiv seadus ei ütle selgelt, mis suurusega poes alkohol eraldada tuleb, vaid näeb ette, et alkoholi varjata ei ole vaja, kui see ei ole mõistlik, vahendab ERR-i portaal, et just mõistlikkusele Oleg Gross vaidluses ka rõhub.

"Meil on väga kogenud inspektorid, kellel on pikaajaline kogemus ja tegelikult käimegi kohal ja hindame, kas meie hinnangul oleks võimalik alkoholi väljapanek nii, et see ei oleks märgatavalt nähtav," selgitas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti tarbimiskeskkonna osakonna juhataja Jaana Tael.

16 kontrollitud Grossi toidupoest vastas nõuetele üks, probleemiks oli nii alkoholi nähtavus kui ka see, et ainus töötav kassa oli kange alkoholi letis. 

"Ma tean, et seadus kuulub täitmisele, kas ta on loll või mitte, ja meie oleme ta ära täitnud meie võimaluste piires," ütles OG Elektra omanik Oleg Gross.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee