Krimi

Kümmekond kilo marihuaanat Eestisse toonud välismaalased võeti vahele (6)

Siim Randla, 30. november 2019, 07:20
Narkootikum. Foto on illustratiivne. Foto: Politsei
Eestisse kokku üle 20 kilogrammi arvatavalt marihuaanat toonud Suurbritannia ja Hispaania kodanikud peeti lennujaamas kinni ja nad on uurimise all. 

Mõlemad juhtumid olid paar kuud tagasi. Ühe Suurbritannia kodanikku pagasist avastasid maksu- ja tolliameti töötajad üle 15 kilogrammi  marihuaanakahtlusega narkootilist ainet. MTA pressiesindaja Kaia-Liisa Tabri sõnul oli see pakendatud mitmekordsetesse pakenditesse ja toimetati Eestisse Hispaaniast. Mees võeti vahi alla. Ühe Hispaania kodaniku pagasist leidsid aga maksu- ja tolliameti töötajad üle viie kilogrammi rohekaspruune marihuaanakahtlusega taimeosi, mis saabusid Eestisse Hispaaniast. Mees, kes need riiki toimetas, võeti vahi alla. 

Märkimisväärse koguse marihuaana käitlemises kahtlustatuna pidasid MTA ametnikud mullu novembris kinni salakaubaveo organisaatori, riigisisese kulleri ning narkootilise aine ostja.  Kinni peetud inimesi kahtlustatakse kümnes kuriteo episoodis, mille käigus käideldi kokku ligi 900 grammi kokaiini ja 28 kilogrammi marihuaanat. Grupi juhtide organiseerida oli narkootiliste ainete toimetamine Eestisse ja raha liikumine. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee