Nädala TOP

Top | Jõuluks nälga? (1)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 29. november 2019 17:52
Foto: MARIANNE LOORENTS
Vanasti öeldi, et solgisurma pole keegi surnud. Nüüd tuleb uudiseid listeeria avastamisest kui Vändrast saelaudu: lisaks kala suurtootjale ka lihatööstuse toodangust ja poeketi köögist. Kui samas tempos jätkub, võib jõuluks kui mitte just nälga, siis vähemalt dieedile jääda, kui toiduamet kompromissitult toodangu hävitamist igalt poolt nõudma hakkab.

Vilepuhujale kinga

Peaminister Jüri Ratase valitsus vabastas EKRE soovidele vastu tulles küll kantsler Lemetti, kuid astus ämbrisse ühe pisiasjaga – et see samm peaks mitte ainult olema puhas, vaid ka näima puhtana. Nüüd jäi aga mulje, et koha kaotas prokuratuuri poole pöördunud ametnik.   

EKRE pingike

Maaeluministri vabastamine paneb jälle vaatama EKRE näiliselt pika, kuid sisuliselt lühikese pingi poole: kas järgmine minister tuleb uus ja hullem või suudetakse kuskilt leida mõni adekvaatsem kandidaat. Värskelt välja käidud kandidaadi nimi on üldsusele sama tundmatu kui oli eelmise ministri puhul tema välja ilmudes. Sama lugu saab olema kantsleriga: kas kandidaadi sõeluvad välja riigiametnikus isekeskis või EKRE ise esmalt võlub välja ja seejärel suudab läbi suruda oma soosiku.   

Kahvatu must reede

Ka musta reedega on siinmail samamoodi nagu muude mujal imporditud nähtustega – kõik on kuidagi maavillane ega kannata võrdlust originaaliga. Tarbijat õlgu kehitama panevad kahvatud allahindlused ei anna võrreldagi mujal maailmas toimuva ostuhullusega, mis tarbijal silma tõepoolest särama panevad. Eesti kaupmehed hoolitsevad kõrgete hindade abil liigtarbimise vohamise eest.

Eesti volinik

Kadri Simson ei kvalifitseerunud Brüsselis üheks seitsmest asepresidendiks, vaid ühe noorima komisjoniliikmena on reavolinike seas. Oma kabinetiülemaks üllatuslikult mitte-eestlase palganud Simsoni seisukoht sarnanes Ameerika suureks teha lubanud Trumpi omaga - tal on vaja kabinetiülemat, kes teeb teda tugevamaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee