Raivo AegFoto: Aldo Luud
Toimetas Hindrek Pärg 29. november 2019 15:06
Reedel teatas justiitsminister Raivo Aeg, et esitab peaprokuröri kandidaadiks Andres Parmase. 

„Andres Parmasel on töökogemus erinevate tasandite kohtutest. Tema kandidatuuri toetavad kindlasti nii kõnekas akadeemiline taust kui ka aktiivne panustamine kriminaalõiguse arendamisse rahvusvaheliselt,“ selgitas justiitsminister Raivo Aeg pressiteate vahendusel. 

2014. aastast on Andres Parmas töötanud Tallinna Ringkonnakohtu kriminaalkolleegiumi kohtunikuna ning lisaks alates 2017. aastast Kosovo kohtu erikolleegiumide kohtunikuna. 2013-2014. aastal osales ta EULEX Kosovo missioonil apellatsioonikohtu nõunikuna. Aastatel 2002-2013 oli Andres Parmas Riigikohtu kriminaalkolleegiumi nõunik ning 2009-2017 andis Tartu Ülikoolis kriminaal- ja karistusõiguse loenguid.

Andres Parmas on 2005. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrantuuri ning jätkab õpinguid doktorantuuris.

Riigi peaprokuröri nimetab justiitsministri ettepanekul ametisse Vabariigi Valitsus, kuulates enne ära Riigikogu õiguskomisjoni arvamuse.

Eelmise peaprokuröri Lavly Perlingu ametiaeg täitus 30. oktoobril, ent EKRE vastuseisu tõttu ei esitatud tema kandidatuuri järgmiseks ametiajaks. Praegu täidab Perling peaprokuröri kohusetäitja rolli. 

Peaprokuröri nimetab ametisse valitsus.