Krimi

Kohus vabastas vahi alt mõrvas süüdistatavad noormehed (4)

Ohtuleht.ee, 29. november 2019, 15:03
Foto: Stanislav Moškov
Harju maakohus otsustas vabastada vahi alt noormehed, keda süüdistatakse 53aastase mehe mõrvas. 

Tänavu 20. augusti hommikul leiti Õismäe teel 53aastase mehe surnukeha. Tema tapmises pidasid politseinikud kahtlustatavana kinni 15- ja 16aastase noormehe, kes võeti prokuratuuri taotlusel ja kohtu laol vahi alla. 

Reedel, 29. novembril toimunud eelistungil leidis kohus, et alaealised noormehed võib vahi alt vabastada elektroonilise valve kohaldamisega. 

Samal teemal

Elektroonilise valve all oleks noorukid kohtuotsuse kuulutamiseni. Prokuratuuril on aga 15 päeva kohtumääruse vaidlustamiseks.

Kohtuasi hakatakse arutama järgmise aasta märtsis-aprillis. Kuna tegemist on alaealistega, on kohtuistungid ka kinnised. 

Augustikuus ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Varese, et noormehed on kriminaalkorras karistamata, kuid politseile varasemast tuttavad. „Mõlema poisiga on noorsoopolitseinikud varasemalt kokku puutunud. Nad on lõhkunud võõraste vara ning olnud jooksus kodust. Neil on olnud probleeme alkoholi tarvitamisega ning ühel poisil on viimase aasta jooksul olnud kokkupuuteid ka narkootikumidega. Mõlema poisi suhtes on käimas kriminaalmenetlused vägivallaepisoodide pärast,“ rääkis Vares toona.

Mõrvast ja noormeestest saab lähemalt lugeda SIIT

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee