Foto: Heiko Kruusi
Joosep Vimm, Sotsiaaldemokraatlik erakond 29. november 2019 13:03
Linnaosavanem Svet arvab, et Tallinna linnavalitsuses on nelja erakonna koalitsioon. Abilinnapea Riisalu on kaasanud kõiki osapooli, kes ise ka ei tea, et nad kaasatud on olnud. Linnaosakogud on arutanud ja kooskõlastanud ideid, millest eelnõu ei räägigi. Volikogu keskfraktsiooni distsipliin mureneb. Ehk lugu sellest, kuidas Kõlvarti linnavalitsus kraavi sõitis.

Tallinna meeril olid suured plaanid lahendada ära öörahu rikkumised magalarajoonides ja peletada alkoholimüük lasteasutustest kaugemale. Käed jäid aga lühikeseks, sest enamik tööst oleks tulnud teha ära Toompea lossis. Vedurile oli aga juba täiskäik sisse lükatud ja aurukatel kuumaks aetud. Midagi oli vaja teha, midagi oli vaja piirata.

Riisalu tegeles eelkõige vanalinna probleemidega. Nüüd üritati leida ülelinnalist lahendust Kõlvarti ja Riisalu muredele. Väidetavalt olevat seepeale kõik huvigrupid saanud kaasa rääkida ja oma arvamuse avaldada. Jõudis aga valmis eelnõu vaevu volikogu lauale, kui hakkas selguma, et kontserdikorraldajate ja paljude meelelahutusasutustega pole linn üldse suhelnud.

Tallinna linnaosakogudele, vähemasti mõnele neist, on piirangute ideed tutvustatud, eelnõud ennast mitte. Põhja-Tallinnas seda arutatud ei ole, Kristiines müüdi eelnõu põhimõtted maha argumendiga, et alkoholikauplused viiakse lasteasutustest kaugemale. Pirital ja Nõmmel oldi vastu.

Eelnõurong oli aga juba läbi tuhisenud ka volikogu korra- ja tarbijakaitsekomisjonist ning jõudis neljapäeval volikogu päevakorda. Viimasel hetkel eelnõu menetlus aga peatati. Kesklinna vanem Vladimir Svet väitis, et linnavalitsus ehk nelja erakonna esindajad on eelnõu ühehäälselt heaks kiitnud, nii et hääli volikogus puudu ei pidanuks olema. Kiires ärategemise tuhinas olevat lihtsalt unustatud paljude osapoolte arvamusi kuulata, mida nüüd siis väidetavalt tegema hakatakse.

Reaalsuses on Keskerakonnal volikogus aga ainult 39 kohta 79st – linnavalitsus püsib ainult Boroditši ning aeg-ajalt EKRE ja Isamaa häälte najal. Ilmselt ei oleks hääletuseni jõudes kindlat tulemust saanud ennustada, sest opositsioon paistis olevat ühiselt vastu ja keskfraktsiooni seeski ei oldud üksmeelel. Svet oli segaduses, kellega ta koalitsioonis on ja linnavalitsus ei saanud aru, mis probleemi ja kuidas nad lahendavad. Nii see rong kraavi sõitiski.

Kui keskerakondlik linnavalitsus jätkab tööd samamoodi osapooli tegelikult kaasamata, liigselt kiirustades ja sihitult rapsides, polegi paraku oodata paremat tulemust ega kvaliteetsemat linnajuhtimist.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Anton 29. november 2019 17:00
Selles asjas pole üldsegi tegemist mingite asjaomastega läbirääkimistega, kogu värk lennanuks kohtus vastu taevast selle kasiinodele antud eristaatuse pärast. Kohtus ei päde väide, et "nende külastajad ei riku korda niipalju"!
küsimus 29. november 2019 14:47
Armas Joosep, mis sa arvad sellest, et Teie partei tähtis seltsimees Hannes Rumm tabati kriminaalse joobega autoroolist? Kas Te nii võitletegi alkoholiga. Kõige naljakam on muidugi Maris Jesse käitumine.

SISUTURUNDUS