Eesti uudised

MUST REEDE EESTIS – Ameerika ostuhulluse väike, vähem sõge vend 

Karin Sõmer, 28. november 2019 20:18
Rohkem asju: Must Reede annab võimaluse osta ära kõik jõulukingid. Foto: Aldo Luud

USAst alanud Musta Reede nimeline ostupüha toimub juba mõnda aega ka Eestis. Ameerikas, kus kõik on suurem, on hiiglaslikud ka allahindlused. Eestis jäävad allahindlused enamasti tagasihoidliku 20–25% juurde. 

„Must Reede on USAst alguse saanud ja nüüdseks suureks ja ülemaailmseks kasvanud allahindlusi pakkuv ostupüha, kuhu on tõesti haaratud kaasa kogu maailm. USAs, kus see alguse sai, on see päev eriline ja saavutanud traditsiooni staatuse. Eestis on Must Reede võrdlemisi uus ning mulle näib, et peab alles oma traditsiooni looma,“ ütleb Stockmanni kaubamaja turunduse ja kliendisuhete juht Katre Uibomäe. 

Must Reede on iga aasta novembrikuu neljas reede. Ameerikas on see tänupühajärgne päev, mil alustatakse jõuluostlemisega. Tava sai alguse 1952. aastal ning on kujunenud aasta suurimaks ostupäevaks. Tegu on tõepoolest aasta suurimate soodustustega, kus ostuhüsteeriaga nakatunud inimmasside efektiivsemaks hajutamiseks avavad paljud poed uksed tavalisest mitu tundi varem, osa juba südaööl. Järjekorrad aga looklevad poodide ees ammu enne avamist. Paljud tulevad kohale sellise ajavaruga, et magavad telkides. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.12.2019
ÕL USAs | Musta reede ostuhullus: megaummik ja pealetükkivad müügimehed
27.11.2019
Seisukoht | Maha Must Reede ja Alibaba!
30.11.2018
Jaanus Järs | Mustal Reedel roosas udus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee