Eesti uudised

Tegus kanapere jätab pühadeks maaelu ja kolib Tartu Valguskülla 

Linnaleht, 28. november 2019, 18:19
Valgusküla kanala kolmene esindus. Foto: Tartu Valgusküla
Tänavuse Tartu Valgusküla kõige kirjumad püsiasukad on tegus kanapere, kes kolib Raekoja platsi jõulukanalasse Tartumaalt Kastre vallast.

Mõte rajada jõuluks Tartu südalinna kanala sündis korraldajate väikeste sugulaste ettepanekust. „Loomade askeldamisi meeldib vaadata ju nii suurtele kui ka väikestele ja kanad on vaprad linnud,“ rääkis Jõululinn Tartu peakorraldaja, Tiigi seltsimaja direktor Maris Peebo. Käed löödi Kasealuse talu peremehe Ivar Dubolazoviga, kes annab oma kanapere jaanuari keskpaigani linnale laenuks. „Tartu linn hoolitseb nende kanade eest kindlasti korralikult,“ ütles Dubolazov.

Tartu Valgusküla avatakse pühapäeval kell 17 jõulutulede ja esimese advendiküünla süütamisega. Poolteist kuud tegutseva jõuluküla tipphetked on advendiküünalde süütamised igal pühapäeval, ligi tuhande osavõtjaga tantsupäev ning kuulsad jõuluvanade talimängud.

Kõigil neljal advendipühapäeval kohtuvad küünlasüütamise tseremoonial Raekoja platsil Kerttu Kruusla videokujundused Karolin Tamme valgusmängu ning Judith Partsi heliloominguga. Advendiküünalde süütamist koos valgusmänguga saab imetleda igal pühapäeval ehk 1., 8., 15. ja 22. detsembril kell 17.

Teisel advendipühapäeval, 8. detsembril peetakse algusega kell 15.30 Raekoja platsil taas jõuluvanade talimänge. Valgusküla vaieldamatult rahvarohkeim ettevõtmine on Tartu talvine tantsupäev, mis toob Raekoja platsi munakividele kokku 800 tantsijat Eestist ja Lätist. Seekordne repertuaar koosneb tantsurahva lemmiktantsudest ning mõistagi on ka publik oodatud jalga keerutama. Tantsuetendus „Rahva tantsud“ algab Raekoja platsil laupäeval, 14. detsembril kell 13.

Vaata kogu programmi leheküljelt: joululinntartu.ee/kogu-programm.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee