Eesti uudised

Täiendatud! 

Linnavalitsus loobus Tallinna alkoholimüügi piirangu eelnõust (5)

Hindrek Pärg, 28. november 2019 17:27
Foto: Heiko Kruusi
Neljapäeval pidi Tallinna linnavolikogu istungil arutlusele tulema alkoholipiirangute kehtestamise eelnõu, kuid see võeti viimasel hetkel linnavalitsuse palvel päevakorrast maha. 

Novembri alguses kiitis linnavalitsus heaks määruse, mille kohaselt oleks järgmise aasta 1. juunist suurel määral piiratud alkohoolsete jookide müüki - keelemärjukese müük oleks olnud keelatud argipäevadele eelnevatel öödel ajavahemikul kella 02.00st kuni 06.00ni ning laupäevale ja pühapäevale eelnevatel öödel kella 03.00st kuni 07.00ni. 

Samal teemal

Eelnõus tekitas enim küsimusi märkimisväärne erand - alkoholimüügipiirang poleks kehtinud kasiinodes. Selle kohta märkis Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet, et kasiinode kliendid ei lärma tänavatel. 

Eelnõu jõustumiseks oleks olnud vaja ka linnavolikogu heakskiitu. See oli ka viimase hetkeni neljapäeva, 28. novembri linnavolikogu istungi päevakorras, ent kadus. 

Sotsiaaldemokraat Rainer Vakra kirjutas Facebookis, et Tallinna linnavalitsus tegels mitu kuud asendustegevusega. "Nüüd said ise ka aru, et neil pole hääli koos, et läbi suruda alkoholimüügi piirang baarides ja ööklubides, kuid jätab jabura erandina kasiinod regulatsiooni alt välja. Ja nii nad täna taganesidki, vähemalt hetkeks, rohmakalt koostatatud alkoholimüügi piirangutest," märkis ta.

Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet viitas Õhtulehele, et probleem polnud häälte kokkusaamises, sest linnavalitsuses läbis eelnõu ühehäälselt ehk selle kiitsid heaks nelja erakonna esindajad. Keskerakondlase sõnul oli päevakorrast mahavõtmise taga hoopis eelnõu koostaja ehk Tallinna Ettevõtlusamet. 

"Pärast eelnõu heakskiitmist said nad täiendavat tagasisidet ja ettepanekuid, mida oli piisavalt oluliseks läbi arutamiseks. See on täiesti normaalne, et eelnõu arutatakse läbi ning võetakse kuulda erinevate osapoolte ettepanekuid, millega peatatakse ka eelnõu menetlemine," kommenteeris Svet. 

Ta ei osanud öelda, millal tuleb muudetud kujul eelnõu uuesti arutlemiseks. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee