Viimsi õpilaste kingitused Mali lastele.Foto: Kaitsevägi
Toimetas Marvel Riik 28. november 2019 11:54
Viimsi gümnaasiumi abituriendi Minna-Liisa Hermani eestvedamisel on koos Estpla-34 jalaväerühmaga Malisse peagi teele minemas esimene saadetis koolitarvete ja mänguasjadega. Järgmine suurem kogus saadetakse Malisse pärast jõule, vahendas kaitsevägi.

„UNESCO kandidaatkoolina oleme ÜRO kestliku arengu eesmärkidest valinud kvaliteetsele haridusele keskendumise. Oleme otsustanud kooliperega anda oma väikese ja tagasihoidliku panuse arenguriikide hariduse heaks,“ rääkis Minna-Liisa Herman ettevõtmise tagamaade kohta.

Teades, et Eesti sõdurid on operatsioonil Malis toetamas piirkonna stabiliseerimist, nägid Viimsi gümnaasiumi õpilased selles head võimalust koostööks kaitseväega. Kingituste saatmise kampaanias osaleb kogu koolipere umbes 350 õpilasega, kes jätavad jõulukingid ostmata, et aidata Mali lapsi.

Malis on koolidega keeruline olukord – terroristid tahavad koole sulgeda ja inimestel puudub sageli ligipääs nii koolile, haridusele kui õppevahenditele. Samuti on puudus mänguasjadest ning lapsed mängivad muuhulgas kokku seotud vanade kilekottidega, mis tuules lendlevad.

Koolitarbed ning mänguasjad aitab transpordiks valmis seada kaitseväe toetuse väejuhatuse liikumise koordineerimise keskus. Esimesed kogutud kingitused jõuavad koos 1. jalaväebrigaadi Scoutspataljoni baasil moodustatud Estpla-34 jalaväerühmaga Malisse detsembri alguses.

Eesti sõdurite ülesandeks Malis on Gao linnas asuva Prantsusmaa välibaasi ja selle lähiümbruse julgeoleku tagamine. Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas. Selle eesmärk on toetada viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopasuunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

29. november 2019 08:24
Millal kaitseväelased õpivad baretti kandma. Pildil veel enam-vähem, aga enamusel nagu kook pähe laiaks löödud, alates juhatajast. Teate ikka, et uus barett tuleb märjaks teha, ja siis vormida sobivaks?
Jah 29. november 2019 00:17
ohtrasti spetsiaalseid lapsekalašnikove.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS