Eesti uudised

Kaitseteadur: NATO tippkohtumisel peljatakse Trumpi väljaütlemisi 

Marvel Riik, 28. november 2019 11:25
Seoses Venemaa agressiooniga Ukrainas 2014. aastal paigutati NATO liitlasväed Ida-Euroopa piiririikidesse.Foto: Tiina Kõrtsini

Detsembri alguses toimuv NATO tippkohtumine Londonis on Eesti poliitladviku muretsema pannud, kuna erinevad riigijuhid on esinenud sõnadega, mis näitavad, et sõjaliidul on probleeme. „Kuna kõik mäletavad 2018. aasta Brüsseli tippkohtumisel toimunut, siis pelgavad riigijuhid vist kõige rohkem USA presidendi väljaütlemisi,“ märkis rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse teadur Martin Hurt. 

Mäletatavasti oli Ühendriikide president Donald Trump mullu NATO tippkohtumisel väga järjekindel nõudmises, et liitlased peavad oma kaitsekulutusi tõstma, et ükskord jõuda kuldse 2% nõudeni. Trump rääkis suisa sellest, et Ühendriigid võivad üksi edasi minna, kui liidu teised liikmed ei täida nõudmist. 29 liikmesriigis täidavad seda vaid üksikud riigid, sealhulgas Eestit.

Toona lõppes kõik Brüsselis siiski positiivselt. Kohtumise lõpuks teatas Trump, et on tehtud tohutu progress ja liidu liikmed on nõustunud panustama senisest rohkem. NATO oli taas ühtseim ja tugevaim kui kunagi varem.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.12.2019
Donald Trump: Macroni arvamus NATO ajusurmast oli väga vastik väide
28.11.2019
Sven Mikser: NATO tippkohtumine võib äparduda, kui Trumpi ärritatakse
27.11.2019
TÜRGI: kui NATO võitlust kurdide vastu ei toeta, meie baltlaste kaitseplaanile alla ei kirjuta
21.11.2019
Helme nõustub hinnanguga, et Venemaa vallutaks Eesti kärmelt, kaitseministeerium mitte

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee