Eesti uudised

Terviseamet hoiatab: vaktsiinivastane leht levitab valeuudist! (26)

Johanna-Kadri Kuusk, 28. november 2019, 09:37
Foto: Ilmar Saabas/ Ekspress Meedia
Terviseamet lükkas ümber levima hakanud hirmujutu, mida levitas vaktsiinivastane lehekülg. Veebileht kuulutab, et gripivaktsiin tapab eakaid.

„Taaskord tuleb meil ümber lükata ringlev hirmujutt. Üks vaktsiinivastane lehekülg levitab uudist, et gripivaktsiin tapab eakaid ning lisab juurde lingi uuringule, mis seda justkui peaks tõestama,“ teatas Terviseamet Facebookis.

Amet lisas, et artikliga tutvudes on selge, et autorid käsitlesid hoopis grippi haigestumisega seotud suremust ning tõid välja nüüdseks juba pikalt teada olnud tõsiasja, et kaasuvate haiguste tõttu on gripivaktsiini tõhusus vanemaealistel (eelkõige vanematel kui 85aastased) madalam, kui noorte täiskasvanute hulgas.

„Sellele vaatamata on võrreldes mittevaktsineeritud eakatega gripi vastu vaktsineeritud eakatel tõhusam kaitse raskekujuliste gripivormide ja gripist tingitud surmajuhtude vastu,“ teatas Terviseamet ja lisas juurde ka teadusartikli, mis seda seisukohta tõestab. Amet lisab, et seetõttu tegi ka Eesti riik otsuse toetada hooldekodude elanike vaktsineerimist.

 

Samal teemal

13. november 2019, 12:03
GRIPP ON RASKEM KUI TAVALINE KÜLMETUS: need head vanad tõed aitavad haigusest pääseda!
6. november 2019, 05:00
KARDAD GRIPPI? Siis unusta kohe need kaheksa levinud väärarvamust!
4. november 2019, 21:04
ARST SOOVITAB: nii pääsed gripist ja viirustest!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee