Poliitika

Ekskantsler Illar Lemetti: igapäevane suhtlus ministeeriumi juhtkonnas toimis (64)

Maaleht, 28. november 2019 08:39
Illar Lemetti.Foto: Erki Pärnaku
Maaeluministeeriumi endine kantsler Illar Lemetti väitis, et valitsus vabastas ta ametist isegi tema selgitusi läbi vaatamata.

Endise kantsleri teatel eksisteeris kogu loos praegu avalikustatud informatsiooni kõrval veel peidetud külgi, ent nende kohta Lemetti midagi lisada ei soovi, väites, et need asjaolud läbi tema kindlasti avalikkuse ette ei jõua.

Samal teemal

Igapäevaselt Lemettil maaeluministeeriumi juhtkonnaga probleeme ei olnud – keegi oma liini ei ajanud ning suhtlemine toimis. Mart Järviku tagandamist Lemetti enda sõnul ei soovinud, ent tema meelest on selge, et kui minister ise vabastati samal päeval, siis tulevikule mõeldes ei saanud asja sisuks olla koostöö sobimatus ministriga.

End apoliitiliseks ametnikuks nimetav Lemetti oli esmaspäeval Järvikuga koridori peal kohtunud, kus viisakalt hüvasti jäeti: „Surusime kätt ja ütlesime, et kusagil mujal näeme, mina soovin Järvikule edu tema järgmistes ettevõtmistes ja head tervist.“

Refereeritud artikli täistekst Maalehes.

Samal teemal

27.10.2019
Isamaa kantsler Illar Lemetti tagandamisest: valitsusliikmed usaldavad reeglina kolleegi hinnangut
26.10.2019
BLOGI | Peaminister Jüri Ratas „Esimeses stuudios“ Lemetti ja Järviku ametist vabastamisest: juhtimisprobleem sai lahendatud
25.10.2019
VIDEO | TÖÖRAHU NIMEL: valitsus tagandas nii minister Mart Järviku kui ka kantsler Illar Lemetti
25.10.2019
Illar Lemetti valitsuse otsusest: „Ametist vaba, aga südametunnistus puhas.“