Krimi

Kohus ei vabastanud Märt Ringmaad vanglast (47)

Toimetas Hindrek Pärg, 27. november 2019, 16:53
Märt RingmaaFoto: MARIANNE LOORENTS
Viru Maakohus teatas, et jätab rahuldamata Märt Ringmaa (81) taotluse, mille kohaselt oleks Pae tänava pommimees pääsenud vabadusse ravimatu haiguse töttu.  

Kuriteod, mille toimepanemises kinnipeetav Märt Ringmaa tunnistati süüdi, olid äärrmiselt ohtlikud kogu ühiskonna suhtes (lõhkeseadeldise ebaseaduslik valmistamine, plahvatuse tekitamine, mõrvakatse) ning seega on ta avalikkusele kõrgohtlik, teatas kohus pressiteate vahendusel.

Kinnipeetav on ka varem kriminaalkorras karistatud, tema varasemad karistused on kustunud. Kaitsja kinnitas istungil, et vanglas on Ringmaa ennast üleval pidanud eeskujulikult ning tal puuduvad distsiplinaarkaristused. Nendele asjaoludele ei vaielnud vastu ka abiprokurör.

Kohus nõustus siinkohal nii abiprokuröri kui kaitsja seisukohaga, et kinnipeetava parandamatu haigus on igati tõendatud ning see on kahtlemata raske, millest paranemine pole eksperdi ütluste kohaselt enam võimalik.

Ekspertiisiakti võttis kohus otsuse langemitasel ka aluseks ent rõhutas, et tegemist oli kaalutusotsusega ega saa eeldada, et vang kuulub igal juhul vabastamisele, kui kohtule on esitatud kõik vajalikud dokumendid kinnipeetava parandamatu raske haigestumise kohta.

Maakohus kaalus kõiki karistusseadustikus sätestatud asjaolusid ja tuvastas, et kinnipeetavale on vangistuses tagatud vajalik ravi ning vabaduses viibides ei erineks tema ravi vanglas saadavast ravist. Maakohus leidis, et ekspertiisiakti kohaselt on kinnipeetav ise oma keeldumistega näidustatud ravist tekitanud käesoleval ajal oleva olukorra ning kinnipeetava vabastamine vangistusest parandamatu haiguse tõttu ei ole põhjendatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee