Jõulud | Sisuturundus

Põnevus ja melu Vabaõhumuuseumis – pööriöine pulmapidu, jõuluküla ja svjatkad! 

Eesti Vabaõhumuuseum, 28. november 2019, 13:07
Foto: Kristjan
Kes eeldab, et Vabaõhumuuseumis saab vaheldusrikas sündmuste hooaeg suvega läbi, see eksib. Põnevust ja melu jätkub ka aasta lõppu! Mida põnevat siis Vabaõhumuuseumis aset leiab?

Pööriöine pulmapidu

Eesti Vabaõhumuuseum äratab üheks talvekuuks ellu iidse muinasjutu ning unustuste hõlma vajunud mütoloogilised tegelased. Huvilised saavad osa elamuslikust jalutuskäigust pimedal talveõhtul, kus avanevad uksed müstilise maailma salapärastesse lugudesse. Ainult valitud õhtutel saavad külastajad üleloomuliku võime näha suletud majade sisse, kus toimetavad tegelased, keda palja silmaga ei näe ning kes haihtuvad koos kuke kolmanda kiremisega.

Taavi Varmi loodud videoinstallatsioon Andres Noormetsa stsenaariumile koos Ardo Ran Varrese helikujundusega on projitseeritud muuseumi talutarede, aida, tuuliku ja muude hoonete seintele ning katustele. 

Kuuest punktist koosnev Eesti mütoloogial põhinev lugu koos jalutuskäiguga hilisõhtuses muuseumis kätkeb endas lühipildikesi imemuinasjutust, kus võib kohtuda sepikotta sõrgu rautama tulnud vanapagana, krattide, aga ka heade majahaldjatega.

Vabaõhumuuseumi arhailine keskkond loob just õige atmosfääri, et nautida, kuidas lummuslik, kohati kõhedust tekitav, kuid helge lõpuga muinaslugu järk-järgult muuseumitarede seintel ja katustel avaneb.

Elamuslik lavastus-jalutuskäik toimub 13. detsembrist kuni 13. jaanuarini (v.a 24., 25. ja 31. detsember) igal õhtul kell 16-20.30.

Jõuluküla

Jõulupühade tähistamine on pikkade sajandite jooksul muutunud – paganlikud kombed on segunenud kristlikega, vanad rahvatraditsioonid uute läänelike mõjutustega. Erinevatel aegadel on jõuluööl koju oodatud esivanemate hingi, võetud ette õnnetoovaid kombetalitusi, jutustatud lugusid Jeesuslapsest ning oodatud jõuluvana või päkapikke. On usutud jõuluimesse.

Vabaõhumuuseumi Jõulukülas võid osa saada eri aegadel elanud perede jõulutundest, uskumustest ja kommetest.

Jõuluküla toimub 14. ja 15. detsembril kell 11-16.

Talsipühad ja talvised svjatkad

Enamus slaavlasi ja õigeusklikud setud tähistavad jõule ka vana kalendri järgi 6. ja 7. jaanuaril. Kogu talviste pühade periood – svjatkad – kestab aga kuni 19. jaanuarini. Vabaõhumuuseumi külastajad saavad 4. jaanuaril osa õpitubadest, rahvamängudest ja jõukatsumistest. Valmivad pidupäevaroad ja esinevad vähemusrahvuste ansamblid. Kui talveilm seda lubab, saab ka suusatada, kelgutada ja hobusaaniga sõita. 

Vabaõhumuuseum asub Tallinnas aadressil Vabaõhumuuseumi tee 12. Tutvu kodulehega ka SIIN!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee