Eesti uudised

TALLINN EI KIITNUD PLAANI HEAKS: legendaarse „Söögiplatsi“ putkaga veel hüvasti jätma ei pea (11)

Viljar Voog, 27. november 2019, 16:45
Söögiplats lõpetas oma tegevuse 2016. aastal, kuid burgerit müüakse putkas tänaseni.Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia
Läbi suve on löödud hingekella Vabaduse väljaku nurgal asuvale burgeriputkale, mida maakeeli ikka veel „Söögiplatsiks“ kutsutakse,  lillepoele ning Tatari 1 aadressil asuvale kahele majale. Nende asemele peaks kerkima büroohoone. Linnavalitsus sellega aga esialgu nõus pole.

Plaan lõhkuda lähitulevikus maha 2016. aastal nime vahetanud „Söögiplats“, selle kõrval asetsev Loca ja sekspoe maja ning jätta kaugemast Tatari 1 aadressiga hoonest alles vaid fassaad, pole uus. Juba kevadel rääkisid majades paiknevate asutuste töötajad, et nende päevad on loetud, augustis ilmus ERRis uudis, et detailplaneering jõuab kohe-kohe linnavalitsuse lauale ning möödunud nädalal hõiskaski Postimees välja, et kruntidele kerkib seitsmekorruseline ärihoone. Ennatlikult!

Ootamatult jättis aga linnavalitsus otsuse tegemata. Teemat ei võetud taas üles ka sel kolmapäeval toimunud istungil. Miks? „Kõnealust detailplaneeringut ei võetud 20. novembri istungil vastu, sest linnavalitsus soovis veel täpsustada ja arutada planeeringut,“ kõlas Tallinna vastloodud kommunikatsiooniosakonna lakooniline selgitus.

Tatari Ärimaja OÜ soovis juba 2013. aastal kruntidele detailplaneeringu algatamist – toona üheksakorruselise hoone püstitamiseks. Nüüd ihatakse samasse ehitada seitsmekorruselist ärimaja, kuid sellegi saatus ripub linnavalitsuse otsuse – või otsuse tegemata jätmise – tõttu veel õhus. Ka pärast projektile linnaisade õnnistuse saamist ei saa kohe koppa maasse lüüa vaid linnaplaneerimise amet ja kesklinna valitsus peavad esmalt korraldama planeeringu avaliku arutelu, enne kui selle kehtestamiseni jõutakse. Alles seejärel järgneksid ehitusload ja lammutamised.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee