Maailm

Soome postistreik sai läbi, viibinud saadetised lubatakse enne jõule kohale toimetada (13)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 27. november 2019 11:13
Foto: Arno Saar
Kolmapäeval teatas riigipoolne läbirääkimiste vahendaja Vuokko Piekkala, et mõlemad osapooled jõudsid lõpuks kompromissini ning posti- ja transpordistreik on läbi.

Pühapäeval liiva jooksnud läbirääkimised jätkusid esmaspäeval, kirjutab Iltalehti. Samal ajal ühinesid postistreigiga transpordifirmad.

Posti- ja logistika ametiühing PAU ja teenindusala tööandjate liit Palta võtsid kolmapäeva hommikul vastu lahenduse, mille pakkus välja riigi poolt vahendajaks määratud komisjon. Konflikti üheks põhjuseks oli 700 Soome posti pakisorteerija viimine tütarfirmasse Posti Palvelut, mis oleks nendele inimestele tähendanud 30-50 protsendilist palgalangust. Äsja sõlmitud kokkuleppes lepiti kokku, et nende 700 inimese töötingimuste tagamiseks ja palga säilimiseks sõlmitakse eraldi lepingud PAU ja Palta vahel.

Riiklik lepitaja esitas teisipäeva õhtul uue lahenduse ja osapooltel oli kolmapäeval kella 10ni aega järele mõelda. 

Palta tegevjuht Tuomas Aarto tunnistas, et nad kaalusid lahenduse vastuvõtmist viimase minutini. „Pidasime siiski oluliseks tööturu pingelisest olukorrast üle saamist ja sellepärast olime selle lahendusega nõus,“ kommenteeris Aarti ja lisas, et kokkuleppega kaasnes suur kergendus. 

Soome post saatis pärast otsuse tegemist pressiteate, milles tunnistas, et kompromissi leidmine on olnud kõigi jaoks äärmiselt keeruline. „Postil on hea meel, et pärast keerulisi läbirääkimisi ja pikka streiki saavutati lõpuks kokkulepe ja meelerahu. Postisektor on keset suurt revolutsiooni ja lahenduse leidmine polnud lihtne,“ kommenteeris Soome posti ajutine juht Turkka Kuusisto. Teates kinnitati, et postileping tagab jõulupost õigeaegse saabumise.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee