Poliitika

FOTOD | Eestis viisidil viibiv Kanada kindralkuberner ja endine astronaut Julie Payette kohtus Arvo Pärdiga (20)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 27. november 2019, 19:29
Foto: Tiina Kõrtsini
Teisipäevast neljapäevani, 26.–28. novembrini külastab Eestit Kanada kindralkuberner, insener ja endine astronaut Julie Payette. Tegu on esimese kõrgetasemelise Kanada visiidiga Eesti Vabariiki.

Kolmapäeval võtab Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid kõrge külalise vastu Kadriorus. Seejärel liiguvad Kaljulaid ja Payette Tallinna Reaalkooli, kus võetakse osa viienda klassi programmeerimistunnist. Kooli saalis toimub ka vestlusring riigipeade ja kosmosekoolide võrgustiku ning Tallinna Tehnikaülikooli kosmoseprogrammi üliõpilastega.

„Meie kaks riiki võivad tunduda üksteisest kaugel ja üsna erinevad, kuid meil on siiski suur ühisosa. Täna elab Kanadas umbes 25 000 Eesti juurtega inimest, mis on üks suuremaid kogukondi väljaspool Eestit. Nad kuuluvad Kanada mitmekultuurilisse ühiskonda, kuid teatud mõttes kuuluvad nad ikkagi Eestisse. See loob erilise sideme meie rahvaste vahel,“ ütles president Kaljulaid pärast kohtumist. Riigipead rääkisid ka julgeoleku- ja kliimateemadel ning digikoostööst. Eesti president tänas kohtumisel ka Kanadat panuse eest Lätis paiknevasse NATO lahingugruppi, mis tõstab kogu regiooni turvalisust.

„Meil on ka sarnane arusaam peamistest väljakutsetest, millega siin planeedil silmitsi seisame, nagu kliimamuutustega võitlemine ja rahu ning turvalisuse tagamine. Oleme demokraatia ja õigusriigi põhimõtete tugevad toetajad ning eestkõnelejad ja väärtustame mõlemad reeglitel põhinevat mitmepoolset maailmakorda, kus kokkulepetest hoitakse kinni ja järgitakse rahvusvahelist õigust,“ rõhutas president Kaljulaid.

Lisaks osalesid president Kaljulaid ja kindralkuberner Payette täna Tallinna Reaalkooli viienda klassi programmeerimistunnis. Kooli saalis toimus ka vestlusring riigipeade ja kosmosekoolide võrgustiku ning Tallinna Tehnikaülikooli kosmoseprogrammi üliõpilastega.

Õhtul väisas Payette Arvo Pärdi Keskust, kus esines kindralkuberneriile kammerkoor Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärava juhatamisel, ning külalistartist Kerson Leong, keda saatis klaveril Mihkel Poll.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee