Eesti uudised

Kaks Tartu koolivenda pääsesid maailma parimasse ülikooli (8)

Eesti Ekspress, 27. november 2019, 08:06
Massa­chusetts Institute of Technology ehk MIT.Foto: Pixabay
Eestlaste osakaal maailma parimas ülikoolis Massa­chusetts Institute of Technology (MIT) suurenes hüppeliselt: kooli astusid kaks andekat Hugo Treffneri gümnaasiumi koolivenda – 19aastased Richard Luhtaru ja Toomas Tennisberg.

1861. aastal asutatud tippülikool USAs, Cambridge’is tõmbab ligi helgemaid päid kõikjalt maailmast, seal on õppinud ligi 100 Nobeli preemia laureaati ning rohkem kui 40 astronauti ja ärigeeniust.

Luhtaru ja Tennisberg ütlevad, et nad viibivad väga motiveeritud inimeste seltskonnas, kes tahavad reaalselt õppida ja elus midagi korda saata, maailma muuta, ent teisiti see ei saakski olla, arvestades, et kool võtab vastu vaid umbes kuus protsenti soovijatest, väljastpoolt Ameerikat vaid kolm protsenti. 

Tihti olümpiaadidel osalenud noormehed leiavad, et matemaatika, füüsika ja keemia ei ole tegelikult rasked ained, vaid küsimus on sageli õpetajates, kes seletavad asju ilma põhjendusteta.

Praegu õpib MITs lisaks Luhtarule ja Tennisbergile veel kolm eestlast – igal aastal on siitkandist lisandunud heal juhul üks õppur, mõni aasta mitte kedagi.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Samal teemal

1. august 2018, 18:52
Eesti noormehed tõid rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt kolm medalit
29. juuli 2017, 04:00
Eesti sai üle 15 aasta matemaatikaolümpiaadilt hõbemedali
22. detsember 2016, 19:55
ERAKORDSELT TUBLID POISID | Eesti õpilased tegid rahvusvahelisel astronoomiaolümpiaadil ajalugu
19. august 2016, 11:56
KIITUS! Eesti noored tõid rahvusvaheliselt informaatikaolümpiaadilt kaks medalit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee