Krimi

Kohus lükkas Haron Dikajevi süüasjas motiveeritud otsuse kuulutamise edasi (2)

Siim Randla , 27. november 2019, 05:02
Haron Dikajev. Foto: Robin Roots
Harju maakohtus augusti lõpus kuritegeliku ühenduse juhtimises süüdi tunnistatud ja 12 aastaks vangi mõistetud Haron Dikajevi asjas on motiveeritud kohtuotsuse kuulutamine mitme kuu võrra edasi lükatud- seetõttu ei saa esitada apellatsiooni ja see piiravat süüdimõistetute kaebeõigust. 

Alguses pidi maakohus Dikajevi ja teiste väidetavalt kuritegelikku ühendusse kuulunud inimeste asjas otsuse avaldama 12. septembril, kuid lükkas tähtaja edasi kolme kuu võrra ehk 12. detsembrini.  Enne selle avaldamist ei saa esitada apellatsiooni. „Kõik need isikud on vahi all. Kohus mõistis neile resolutiivosas väga pikaajalised vanglakaristused, täpselt nii palju, kui prokurör küsis, ja nüüd viivitab kohus motiveeritud otsuse tegemisega ülemäära,“ on öelnud vandeadvokaat Natalia Lausmaa. „Karistatud isikutel ei ole võimalik pika aja jooksul oma kaebamisõigust kasutada.“ 

Jõuku finantseeriti ka Eestis toime pandud kelmustega, millesse kaasati inimesi, kes soostusid tasu eest vormistama enda nimele järelmaksu- ja laenulepinguid. Selle tulemusena sai ühendus tehnikat ja sularaha.

Süüdistatavatele heideti ette ka kehalist väärkohtlemist, omavolilist sissetungi, omastamist, dokumendi võltsimist ja võltsdokumendi kasutamist, tulirelva helisummuti ebaseaduslikku käitlemist, suures koguses narkootikumide käitlemist ning liikluskuritegusid. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee