Eesti uudised

VAKTSIINID JA LISATÖÖTAJAD: Omniva on jõuluperioodiks valmistunud (10)

Johanna-Kadri Kuusk, 26. november 2019 16:18
Foto: Aldo Luud
Möödunud aastal ärritas nii mõndagi inimest see, et jõuludel plahvatuslikult kasvanud tellimuste arv ajas postkontorid täiesti umbe. Detsembrised järjekorrad punnitasid lausa postkontorite uksest välja. Sellel aastal hakkas Omniva jõulutormiks valmistuma juba suvel. 

Omniva meediasuhete juht Mattias Kaiv tunnistas, et postitöötajate haigestumised talveperioodil on neid varem tõesti keerulistesse olukordadesse pannud. „Teeme ettevõtte poolt kõik, et meie töötajad püsiksid hea tervise juures. Seetõttu olemegi otsustanud ka tänavu võtmetähtsusega ametikohtade raames gripi vastu vaktsineerimist kompenseerida. Omniva kulul saavad vaktsineerida töötajad, kellel on töö iseloomust tulenevalt keskmisest suurem risk kokku puutuda haigustekitajaga - kirjakandjad, postikullerid ja kullerid, klienditeenindajad ja postitöötlejad,“ selgitas ta.

Lisaks plaanib Omniva värvata aasta lõpus lisatööjõudu. „Samuti käivad detsembrikuus traditsiooniliselt nii-öelda „eesliinil“ abiks ka meie kontoritöötajad. Kõige suurema efekti postkontorite koormuse vähendamisel annab ilmselt aga see, et alates suve lõpust väljastame ka rahvusvahelisi saadetisi võimalusel pakiautomaatide kaudu. Lisaks sellele, et pakiautomaadid on üldiselt järjekorravabad ning kättesaadavad kellaajast ja nädalapäevast sõltumata, on pakiautomaadid ka klientide poolt selgelt eelistatud pakkide kättesaamise kanal. Jõuluperioodil täidame ja tühjendame pakiautomaate ka mitu korda päevas, et kõik saadetised õigeaegselt klientideni jõuaksid. Lisaks on Omniva pakiautomaadivõrku lisandunud ka hulgaliselt uusi pakiautomaate, mis aitavad jõulumahtusid paremini ära teenindada,“ sõnas Kaiv.

Kaiv soovitas jõulu eel klientidel esimesel võimalusel oma pakile järele tulla. „Teiseks tasub pakki tellides või saates lisada sellele kindlasti ka saaja telefoninumbri. Nii tagab klient selle, et paki saab väljastada pakiautomaadist ning samuti on logistikaettevõttel võimalik vajadusel kliendiga ühendust võtta,“ ütles ta.

Soomes parajasti toimub postistreik mõjutab Kõivu sõnul vaid Soome suunduvate ja sealt Eesti poole teele pandud saadetisi. Rahvusvahelised saadetised, mis tavaliselt Soome kaudu Eestisse jõuavad, suunatakse postiembargo tõttu ümber, ning need jõuavad Eestisse teiste riikide kaudu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee