Eesti uudised

NÄPUD SÜGELEVAD: kaupmehed soovivad saada ravimite müügiõigust (14)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 26. november 2019, 15:49
Foto: Mari Luud
Kaupmeeste liit saatis apteegireformi töörühmale teisipäeval ettepaneku lasta ravimiturg täiesti vabaks, nii et käsimüügiravimid jõuaksid tavakaupluste lettidele.

ERRi uudisportaal kirjutab, et kaupmehed on haistnud oma võimalust ja saatnud koalitsiooni töörühmale ettepaneku lubada riiklikult kokku lepitud käsimüügiravimid ka poelettidele.

Kaupmeeste liit on seisukohal, et käsimüügiravimite kasvõi osaline lubamine väljaspool apteeke aitaks kaasa ravimite kättesaadavusele, vähendaks ravimite hulgi- ja jaemüügituru kontsentreeritust ning soodustaks hinnakonkurentsi tekkimist ravimite jaemüügis.

„Käsimüügiravimite lubamine jaemüüki ei ohusta kedagi,“ väidab kaupmeeste liit oma pöördumises apteegireformi töörühmale, lisades, et teistes EL-i riikides, kus see on lubatud, ei ole käsimüügiravimitega õnnetusjuhtumeid peaaegu olnud.

Poodnike meelest paraneks sellega ravimite kättesaadavus, eriti õhtuti ja nädalavahetustel ning maapiirkondades, kuivõrd valveapteeke on praegu vaid suuremates linnades ja sealgi väga vähe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee