Juhtkiri

Juhtkiri | Kelle reedab Jüri Ratas järgmisena? (116)

ohtuleht.ee, 25. november 2019 21:05
Vaid napilt enama kui nädala eest mossitas peaminister Jüri Ratas, sest opositsiooni liider süüdistas teda väärtuste hülgamises võimu nimel, viidates, et just selle võimu nimel on peaminister valmis ehk isegi reetma riiki.

Valimiste järel reetis Jüri Ratas oma sõnad ja väärtused, kui tegi koalitsiooni EKREga, kellega tal oli vaid mõni nädal varem võimatu koostööd teha. Sama muster on jätkunud läbi aasta – piire nihutatakse ja peaminister „säilitab töörahu“ (Jüri Ratase enda lemmikväljend) ning unustab kohe varem lubatu, sest teab, et on vaid üks koalitsioon, kus ta saab olla peaminister.

Nüüd reetis Jüri Ratas Eesti sõltumatu ametnikkonna, lüües noa selga (et peaminister ei solvuks, rõhutame, et kasutame kujundlikku väljendit) kantslerile, kes pöördus ministri ja tolle nõunike tegevuse tõttu prokuratuuri. Kas tema vabastamine polnud mitte lihtsalt eetiliselt ja moraalselt väär, vaid ka ebaseaduslik, selgub tõenäoliselt kohtus, sest kantsler lubas oma vabastamise vaidlustada.

Kuigi pressikonverentsil väitis peaminister, et ametnikud on vabad ja kutsus üles samamoodi edasi tegutsema, oli tema teod selgemad – ametnik hoidku mokk maas ja kui ei hoia, siis kaotab töö. Seda vaadet toetavad ka haridusminister Mailis Repsi väljaütlemised, mis kirjeldavad selgelt Keskerakonnas (endiselt) valitsevat juhtimismoraali.

On arusaamatu, kuidas vaatab seda kõike pealt Isamaa, kelle üks äsjane valimisteema oli korruptsiooniga võitlemine. Ehk on siingi vastus, et võim sulgeb suu.

Kahjuks jääb õhku vaid küsimus: mille või kelle reedab Ratas võimu nimel järgmisena? On kurb, et midagi sellist tuleb üldse küsida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee