Krimi

Võimuliialduses süüdistatud piirivalvur palub kohtul end õigeks mõista (8)

Siim Randla, 26. november 2019 05:32
Mark Tenin kandideeris viimastel valimistel sotsiaaldemokraatide nimekirjas parlamenti.Foto: Sotsid.ee
Võimuliialduse süüdistuses Harju maakohtus süüdi jäänud piirivalvur Mark Tenin on vaidlustanud otsuse Tallinna ringkonnakohtus.

Võimuliialduse süüdistuse tõi Mark Teninile kaela mullu 2. septembril Harjumaal Laulasmaal toimunud tagaajamine. Nimelt jälitasid patrullis olnud piirivalvurid ATVga rallinud ja peatumismärguannet eiranud noort uljaspead ning saidki ta lõpuks kätte. Pärast noormehe ATV pealt mahatõmbamist lõi piirivalvur teda väidetavalt jalaga kõhtu, kuigi ta ei osutanud vastupanu. „Prokuratuuri hinnangul oli Tenini tegevus asjaolusid arvestades ebaproportsionaalne ning jõu kasutamine ületas lubatud intensiivsuse piiri,“ ütles eriasjade prokurör Leelet Kivioja.

Oktoobris arutas Harju maakohus Tenini asja. Tenin on esitanud apellatsioonkaebuse Tallinna ringkonnakohtule, kes hakkab seda nüüd arutama.
Mark Tenin on teeninud Eesti riiki eri ametikohtadel juba üle 20 aasta, osaledes muu hulgas neljal välismissioonil Afganistanis. Piirivalvuri töö kõrval on ta praegu ametis Tallinna kiirabis. Paar aastat tagasi andis justiitsminister Urmas Reinsalu Teninile kodanikujulguse aumärgi. 

Samal teemal

12.03.2019
Riigikokku pürginud piirivalvurit süüdistatakse võimuliialduses

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee